Seat ibiza vm-99

Mikä vika kun joutuu starttaamaan .10 kertaa ennen ku rupeaa kunnolla pyörimään?joka starttauksella pyörii aina vähän pitempään kunnes rupeaa pyörimään kunnolla!
4168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

SEAT on huollon tarpeessa!

Äänestä

Miten lämpimällä moottorilla? Onko yhtä pitkä "vieteri"?
Siis starttaa hyvin. Moottori yrittää käynnistyä ja mitä pitempään on startannut, sen kauemmin käy, kunnes jää käyntiin. Menikö näin????

Äänestä
  • Kyllä!lämpösenä toimii normaalisti!ja semmonen vika että paisuntasäiliöön tulee kova paine et roplattaa ja suhisee iha tosissaan?moottorin lämmöt on ihan normaalit!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä!lämpösenä toimii normaalisti!ja semmonen vika että paisuntasäiliöön tulee kova paine et roplattaa ja suhisee iha tosissaan?moottorin lämmöt on ihan normaalit!

    Sylinterikansitiiviste sökö..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mikä vika kun joutuu starttaamaan .10 kertaa ennen ku rupeaa kunnolla pyörimään?joka starttauksella pyörii aina vähän pitempään kunnes rupeaa pyörimään kunnolla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu