Seisoo hyvin ja pysyy seisokki vaikka monta tubtia mutta laukea ei. Ei ikinä suihinotossa, muutamia kertoja yhdynnässä (kumppanin ollessa vielä uusi tuttavuus) ja joskus seksin aikana runkkaamalla. Runkatessa melkl kovat otteet ja kumin kanssa seksi ei tunnu miltään, onkohan tunto jotenkin mennyt?
Seksin aloitin jo nuorena poikana. En ole hakenut apua lääkäristä tai voiteista/leluista. Onkohan vika päässä vai fysiikassa? Tilanne on ollut tämä nuoresta pojasta, nyt reilu 30v olen.
Seisoo kyllä, ei laukea...
9
820
Vastaukset
Tuttu tunne, mutta tullut vasta muutama vuosi sitten.
- Anonyymi
Sympaattinen hermosto vialla, se välittää terskan pään hermostojen hyväilyt selkäytimen kautta aivoihin ja sieltä tulee käsky orgasmille siten samalla sulkien virtsarakon lihaksen ettei siemenneste mene takaisinpäin=väärään suuntaan=virtsarakkoon eikä siittimen kärjestä ulos.
Vika voisi olla esim. hermoradassa jotka menee siittimestä välilevyn kautta selkäytimeen, välilevyn pullistuma, hermovaurio, muutamat lääkeet kuten masennuslääkkeet tekevät orgasmin likitulkoon mahdottomaksi.- Anonyymi
Ja vitut
- Anonyymi
Kannattaa varoa diaknoosien tekemistä ilman tarkempia tietoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa varoa diaknoosien tekemistä ilman tarkempia tietoja.
Näillä ri seiso muu kuin järki
- Anonyymi
Nuorena runkkasin vuosikausia paljon ja estin laukeamisen puristamalla kikkelin juuresta, jatkoin runkkaamista ja taas estin, jne . Itse runkkaaminen tuntui terskan hyvältä.
Tälleen saattoi mennä mennä helposti parituntinen.
Elimistö kait tottui siihen jotenkin, koska sittemmin kun nussiessa laukeaminen oli työn ja tuskan takana!
Pystyin pumppaamaan helposti jokaisen tytön/naisen ihan kuivaksi, jolloin oli jo pakko lopettaa. Laukeamiseni piti hoitaa toisin.
Myöhemin tilanne on helpottunut ja nykyään keski-ikäisenä tuota " ongelma " ei enää ole.- Anonyymi
Niin kun eihän sulla seiso muu kuin järki
- Anonyymi
Entä jos kokeilet vaikka 3 viikon runkkulakkoa?
- Anonyymi
Samaa kuuluu olen 55 v mies ja panettaa ja panen jyystän ja kuinka ja kauan nainen kuivuu ja on saanut jo monta mutta mulla ei irtoa sinne vaginaa , sitten pyllyyn niin jo lähtee ja suuhun kyllä tulen aika helpostikin jo 10 min.
Missä sitten vikaa vai onko.
Kumi a en käytä. liukkareita ja mm, naisen sormet peppuuni auttaa orgasmissa kyllä lähtee ....
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.627876Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675941Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,745459Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot535347Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1094657Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1112385Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41271Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol61237Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa401087Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko471052