Miksi kaikki öykkärit ajavat Jaguarilla

butler

kuten Viivi Avellan, Eero Lehti, Jari Sarasvuo, Jussi Järventaus, Nalle Wahlroos, Pekka Niska ja Turun Ketoset.
Siksi, että he ihannoivat englantilaista luokkayhteiskuntaa ja luulevat ajavansa aina poliisisaattueessa. Luulevat takaa kuuluvan ulinan tulevan poliisiautosta mutta Jaguarin perä se siellä vain huutaa.

21

4881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kissan mies-

      varo itse,kun tojotallasi ajelet,ettei löysä peräpääsi huuda liikaa,ettei penkkisi likaannu,kun tulet takaisin Tojotafanien
      "-mätä-haara-pudotinko-sapppuani" iltamista!

    • monolit

      Viivi ajaa Mazdalla ja turkulaisiltakin löytyy tallista melko monipuolinen valikoima erilaisia automerkkejä.

    • "Sarasvuo"

      Jos on nippu kunnossa niin se on kai ihan sama millä ajaa...

    • rikkaasta

      ...Öykkärin? Taidat vaan olla kateellinen. Ei muuta kuin yrittäjäksi vaikka Niskan alalle tai Nalleksi Nallen paikalle niin johan on sinullakin Jaguar. Minun mielestäni on hienoa,että ihmiset jotja uskaltavat yrittää myös menestyvät!

    • jaguarista

      Viiltävän viisas kysmys!
      Ja miksi loput nimilistasta puuttuvat öykkärit eivät aja Jaguarilla??!!
      Saisiko nyt vastauksen siihen, kuka sitten saa ajaa jaguarilla? Vai saako kukaan?

    • masa

      voi valita autonsa vapaasti Toyota/Volvo/MB -mallistoista.

      • keskustelua

        "keskiarvoporukka..."
        - voi kiesus tätä keskustelun tasoa !!

        Jos omistat vanhan jaggen, niin varmasti se nostaa sinut älyllisesti & imagollisesti Nalle-jengiin.

        Dream on baby !


      • keskustelun tasosta
        keskustelua kirjoitti:

        "keskiarvoporukka..."
        - voi kiesus tätä keskustelun tasoa !!

        Jos omistat vanhan jaggen, niin varmasti se nostaa sinut älyllisesti & imagollisesti Nalle-jengiin.

        Dream on baby !

        Olen samaa mieltä keskustelun tasosta!
        Kuka täällä vanhalla jagella on Nallen älylliselle (?) tai imagolliselle tasolle väittänyt pääsevänsä?
        Uudella sitten varmaan kuitenkin pääsee?
        Mutta, kyllä vanhassakin jaggessa on hohtoa, jota vastaavanikäisessä toyotassa, volvossa tai mesessä ei ole yhtään.


      • Jack
        keskustelun tasosta kirjoitti:

        Olen samaa mieltä keskustelun tasosta!
        Kuka täällä vanhalla jagella on Nallen älylliselle (?) tai imagolliselle tasolle väittänyt pääsevänsä?
        Uudella sitten varmaan kuitenkin pääsee?
        Mutta, kyllä vanhassakin jaggessa on hohtoa, jota vastaavanikäisessä toyotassa, volvossa tai mesessä ei ole yhtään.

        Onko jaggessa vielä vähän enemmän hohtoa, kun muistaa säännöllisesti mollata muita merkkejä.

        Ei kait, suurimmalle osalle riittää pelkkä omistaminen, ajaminen & harrastaminen - valitettavasti kaikille se ei riitä, miksiköhän..?


      • AAA9840
        keskustelua kirjoitti:

        "keskiarvoporukka..."
        - voi kiesus tätä keskustelun tasoa !!

        Jos omistat vanhan jaggen, niin varmasti se nostaa sinut älyllisesti & imagollisesti Nalle-jengiin.

        Dream on baby !

        Tuli vaan noista keskustelun nimistä mieleen.

        http://www.nalleyjaguar.com/
        http://nalleycars.com/

        Listalta kyllä näyttää puuttuvan Toytota :-)


      • viserrät
        Jack kirjoitti:

        Onko jaggessa vielä vähän enemmän hohtoa, kun muistaa säännöllisesti mollata muita merkkejä.

        Ei kait, suurimmalle osalle riittää pelkkä omistaminen, ajaminen & harrastaminen - valitettavasti kaikille se ei riitä, miksiköhän..?

        Oikea ojennus. Muotoilin tuohduksissa turhan kärjekkäästi.
        Kyllä muissakin merkeissä voi toki olla vanhanakin "hohtoa", mutta jaggessa sitä on minusta, ja ehkäpä monesta muustakin, keskimääräistä enemmän.
        Muiden merkkien mollaamisesta ei nyt siis ole kyse.
        Jaggejahan tässä siis alunperin mollattiin...


      • Huvittava palsta
        keskustelua kirjoitti:

        "keskiarvoporukka..."
        - voi kiesus tätä keskustelun tasoa !!

        Jos omistat vanhan jaggen, niin varmasti se nostaa sinut älyllisesti & imagollisesti Nalle-jengiin.

        Dream on baby !

        Vanhempi jagge on aina harrasteajoneuvo. Jaguar-kuskit ovat myös samalla tavalla asialleen vihkiytyneitä kuin amerikan autojen harrastajat; eli tuollainen lapsellinen "nallen jengiin pääsy" valuu kuin vesi hanhen selästä.
        Tällä palstalla ei taida olla yhtäkään harrastajaa, ei ainakaan sellaista joka tulisi sivulle toisen kerran.


    • vikaa

      on muka luokkayhteiskunnassa, siellähän kaikki saavat ansionsa mukaan! :D Kuka vanhalle juopolle ihmisen puolikkaalle nyt jaguarin lahjoittais...

    • imppu

      Haista vittu,kateellinen paska.Ajat itte vissiin Ladalla.Sä taidat olla homo.Jos sä sä olet poika.
      Kukaan toinen ei kirjoittele tommoisia juttuja.
      Vain kateelliset ja homopirut.

    • entrepreneur

      Menestys, persoonallisuus ja tyylitaju.. siinä muutamia hyviä vaihtoehtoja, miksi joku ajaa Jaguarilla. Unohdit muuten listasta Juhana Helmenkalastajan:) Seuraavaksi voitaisiin miettiä mikä yhdistää ihmisiä jotka ajavat -89 Honda Accordia.

    • X x X

      Viivin, Sarasvuon ja Helmenkalastajan Jagget ovat sponssipelejä. Yhtä hyvin heillä voisi olla allaan Corolla tai Golf. Eivät nitään oikeita harrastajia siis.

    • Uus naapur

      Muutti tuohon ihan homojullikan näköinen, sellainen neitimäinen anorektikko.
      On kova öykkäri ja ajaa Jaguaaria, ostetut ystävät ja pintapaska elämä.

      Varakkaiden vanhempien pilalle hemmottelema jäte-paskiainen, epäilyttävästi
      rahan tuoman vallan sokaisema kokematon nulikka.

      Haastaa riitaa syyttä, jotain mielensairautta tai pätemisenhalua, kenties kumpaakin sorttia.

      • lol!

        uus naapuri, kuulostat aivan Pertti Kiilopäältä...


    • KaljuKeke

      Öykkärit eivät aja Jagella, vaan Bemareilla ja Audeilla. Nuo saksalaiset ovat sellaisia osastopäällikköpikkunilkkien merkkejä.

      Jaguarissa ja Bentleyssä on sentään jotain tyyliä ja yksilöllisyyttä.

      • jaguar fanittaja

        olet niin oikeassa!


    • FJDC Nro:- - - -

      Eihän Jaguarit ole öykkäreille. Kyllä Jaggen käytölle on ihan selvät perusteet. Jos monikaan muu automerkki istuttaa samalle alustalle luxus-, ja urheiluauton ominaisuudet niin kyllähän siitä on valmis maksamaankin. Jaguar on myös vahvasti istuva elämäntapa ja esim.FJDCry:n jäsenistö on omakohtaisesti koettuna rauhallista, sivistynyttä ja muiden merkkivalintoihin puuttumatonta kiihkotonta ihmistyyppiä. Suuremmat 'riidat' näyttävät olevan tiettyjen merkkien keskinäisillä käyttäjillä. Meidän jäsenistömme ja verkostoitumattomatkin käyttäjät jakavat kokemuksia positiivisessa hengessä. Ei riidellen siitä miten toisen käyttäjän valinta on saman merkin tietyn mallin tyyppivikojen oireellistuma. Oma käyttöni perustuu näille mainitsemilleni järkisyille. Uudempi, mielestäni vielä hintatasoltaankin järkevä käyttö-Jaguar ympärivuotisena ja vähän vanhempi coupe harrastus käytössä antavat elämän perusasiat kunnossa ollessa hienon lisäsäväyksen elämään hienojen harrastekavereiden muodossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      56
      7805
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      67
      5901
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5380
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5283
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      108
      4622
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      107
      2333
    7. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      3
      1216
    8. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      4
      1175
    9. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      37
      1026
    10. Olin ihan varma että sä olet se oikea

      Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko
      Ikävä
      43
      974
    Aihe