Paavo Maijasen mieipide Cisse Häkkisestä

Anonyymi

Paavo Maijanen on tunnustettu kuuluvan tämän maan parhaimpien basistien joukkoon, joten se mitä hän sanoo Cisse Häkkisestä, on va rmastikin paikkansa pitävää.

"Bändin soitannollisesti aliarvostetuimman muusikon Cisse Häkkisen soitto synnytti kulmakarvojen nostelua. Häkkinen oli tuohon aikaan kotimaan kovimpia basisteja. Kunpa vain muu maailma oivaltaisi sen.
– Se on ihan mieletöntä kun jengi höyrys Roadrunnerin aikoihin semmosta typerää legendaa, että mä oisin soittanut bassoa niissä jutuissa. Ihan perätöntä legendaa, koska Häkkinenhän oli oikea jyrä. Helkkarinmoinen basisti, oikee elukka. Hieno plektrasoundi. Sitten jengi vielä epäilee sitä. Täyttä puppua! Välillä haukoin henkeä, että kyllä kulkee kun se poika latas. Oikastakoon vielä kerran, että täysin järjetöntä ajatella, että Häkkistä olis joutunut joku paikkailemaan. Se olis voinut paikkaa ketä vaan Suomessa!
https://riffi.fi/artikkelit/haastattelut/ikimuistoiset-sessiot-pave-maijanen

0

725

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävä sinua

        Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
        Ikävä
        37
        5096
      2. Oletko sä oikeesti varattu?

        Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
        Ikävä
        82
        3616
      3. Horoskooppikysely

        Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
        Ikävä
        30
        2993
      4. Rakas, kerro mulle

        Miltä se tuntuu?
        Ikävä
        61
        2985
      5. Suuri tulipalo

        Missä mikä palaa?
        Kiuruvesi
        9
        2896
      6. Kesäseuraa

        Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
        Ikävä
        56
        2343
      7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

        Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
        Ikävä
        41
        1838
      8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

        Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
        Kotimaiset julkkisjuorut
        9
        1780
      9. Mies! Lupaatko

        enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
        Ikävä
        18
        1721
      10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

        Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
        Sinkut
        135
        1659
      Aihe