Läppärin näyttöjä varaosina mistään?

Anonyymi

Hei, onko tietoa myykö acer läppäreiden näyttöjä varaosina? Tai saako niitä jostain muualta? Asennus hoituisi muualla. En ala maksamaan yksinkertaisesta asennuksesta.

4

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On niitä huutonetissä, ja kiinasta mm.

    • Anonyymi

      Tarvitsetko koko näyttöelementin vai vain näyttöpaneelin?

      Paneeleja saa helpommin, mutta näyttöelementin voi saada jostain raatokoneesta kätevimmin, jos on ehyt ja sopiva..

      Jos tarvit vain paneelia, tarkista tuolta

      https://www.laptopscreen.com/

      millaisen tarvitset, ja sitten vain etsit sellaisen.

      Uuden paneelin ei tarvitse olla prikulleen samaa mallia kuin entisen, mutta tietyt kriteerit pitää täyttää: liitin pitää olla samanlainen ja samassa paikassa paneelia; resoluutio voi olla isompikin kuin vanhassa mutta riskinä on, että voi joutua vaihtamaan näyttökaapelinkin; paneelin kiinnitystavan näyttöelementin sisään pitää
      olla samanlainen kuin vanhassa; ei ole väliä onko uusi paneeli kiiltävä tai matta, vaikka vanha olisi tässä suhteessa erilainen.

    • Anonyymi

      Tämä näin

      http://www.panelook.com/

      on muuten hyvä paikka tarkistaa on joku tietty paneeli yhteensopiva (compatible) toisen paneelin kanssa.

    • Anonyymi

      Kiitos asiantuntevista vastauksista :) AP

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      122
      10781
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6166
    3. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      47
      5326
    4. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      123
      5268
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      68
      4306
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      102
      4186
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3771
    8. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      21
      3708
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3456
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      75
      3034
    Aihe