Ke Turtiainen laskutti matkakuluja sairasloma päiviltäänkin. Missä persujen suoraselkäisyys?
Tuntuvat olevan kaikki samanlaisia kusettajia Hakkaraisesta-Turtiaiseen.
Kyllä teillä on otsaa.
Tuntuvat olevan kaikki samanlaisia kusettajia Hakkaraisesta-Turtiaiseen.
Kyllä teillä on otsaa.
Vastaukset 43
Vanhimmat
Ei pidä yleistää. Kyseessä on vain valtaa saanut perussuomalainen, joka luuli, että voi tehdä ihan mitä tahansa, koska gallupit näyttää lupaavilta.
Kyseessä on sellaiseen asemaan pyrkinyt ja siihen päässyt, jossa voi vetää hyvät palkkiot ja muut edut veronmaksajien piikkiin. Tuollaiset takovat niin kauan kuin rauta on kuuma, eli niin kauan kuin noita pellejä kannatetaan (viittaus Halla-ahon kirjoitukseen pelleistä).
Jotenkin persupuolue vetää noita puoleensa ja siinä puolueessa tuollaiset tulevat valituiksi. Olisiko kannattajien aika katsoa peiliin?
Olisiko?
Joo täytyy myöntää, että ei ole hyvä juttu tuollainen, mutta mitä jos pitäisitte vain oman tonttinne kunnossa. Halvempaa ja vähemmän saastuttavaa se on, kun lennellä pitkin maapalloa terrorisoiden, milloin minkäkin aatteen puolesta.😉
Älä länkytä addicte.
No en, mutta miten tuo liittyy minuun ?
Turtiaisella on myös useita rikostuomioita.
Se on sitä yrittäjyyttä, jota persut puolustaa.
"Se on sitä yrittäjyyttä, jota persut puolustaa".
Joopa joo silakat,ei teitä kukaan usko.
Mitäs tämä Turtiainen (ammatiltaan yrittäjä, kun kansanedustajuus ei ole ammatti) sitten edustaa?
https://www.juvanlehti.fi/2019/10/16/ano-turtiainen-pk-yrittajat-ovat-suomen-suurin-tyollistaja/
Yrittäjänä se edustaa yrittäjiä. Muutaman muun persun kanssa eduskunnassa.
Persujen verkkouutiset tässä äskettäin hehkutti sillä, että gallupin mukaan persut ovat nyt suurin yrittäjäpuolue ja samalla suurin duunaripuolue. Edustus kuitenkin persuissa on yrittäjäpainotteinen.
Duunarikannatus tulee gallupeissa hyödyllisiltä idiooteilta. Sanon noin, koska se on mielipiteeni.
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/suomen-yrittajat-perussuomalaisista-suurin-yrittajapuolue--hopealle-nousi-keskusta-kokoomus-joutui-tyytymaan-pronssiin-6.3.493024.6c008f8bef
Ei nämä uskonasioita ole. Kyllä järki on etusijalla. Sanokoon uskonnon opettaja kopiogradu-Huhtasaari sitten mitä tahansa. Ja jos ei keksi sanottavaa, kopioikoon muiden sanomisia.
Turtiainen on luomisopin tulos.
Tuokin kommentti silakoiden vihaopin mukainen.
Tuokin kommentti silakoiden vihaopin mukainen...
Mistä ne Petsut sina näitä rosvoja haalii? Ja jotkut vielä äänestää näitä tyyppejä, joilla ei ole muuta tarkoitusta kun rahastaa omat taskut täyteen.
Niitä kutsutaan edelleenkin politikoiksi, eikä ole puoluesidonnaista. Tuurista kiinni kuka käryy ja koska, mistäkin kuprusta.
Miksiköhän neljäsosalla persujen kansanedustajista on rikostuomio. Muissa puolueissa vain muutamalla. Persuilla on paljon petos- ja väkivaltatuomioita. Kertooko se epärehellisyydestä ja väkivaltaisuudesta?
Pekka Haavisto on valtakunnan ylin työpaikkakiusaaja.
Mutta ei haittaa vähääkään silakoita.
Sellainen oikeustaju.
Turtiaisesta oli puhe, pässi.
Katos, pässi mielipidenatsina!!!
Persujen edustajiksi on haalittu kaikki,jotka kynnelle kykenevät ja tulokset näkyvät.
Persoonallisuus ja valehtelemisen taito ainoat vaatimukset.
Kaiken kukkuraksi usko Halla-ahoon, joka on heidän mielestään Jumalasta seuraava.
No missä vasemmiston moraali kun laskuttavat samoilla säännöillä???
Eikö samat säännöt pääsekään???
Pekka Haavisto on valtakunnan ylin työpaikkakiusaaja.
Mutta ei haittaa vähääkään silakoita.
Sellainen oikeustaju....
Tässä on nut niin, että muut laskuttavat sääntöjen mukaan, Turtiainen ei. Turtiainen laskuttanut sellaisia matkoja, jolloin ollut poissa eduskunnasta. Sairaana tai muu poissaolo. Eli laskuttanut tyhjästä. Rosvonnut yhteisiä rahoja.
Huhtasaaren mukaan Turtiaisen matkalaskut luotiin 6000 vuotta sitten.
Ei kaikki muut laskuta sääntöjen mukaan. Persujen Packalén ajeli junannusyönä monen kapakan kautta taksilla eduskunnan laskuun. Oli varmaan tärkeissä työtehtävissä?
Kerrotko vielä, mitä lakia on rikottu?
siis oikeaa lakia, ei neuvostoliiton.
Mutta yksi kunnanvalteettu ( ei ps) ajoi ylinopeutta vuonna 1978. Miksi ette käsittele sitä ollenkaan?
Entä Baltzar, joka on yksi demarien tärkeimpiä poliitikkoja? Demarien ydinryhmää. Miksi ei hänestä puhuta?
Entä Husu, jota ilman demarit eivät tee mitään päätöksiä?
Länkytetään Turtiaisesta, joka on vain joku kansanedustaja.
Onko Turtiainen edes mersupersu?
Onko LadaVasuri jotenkin katkera??
Sanna Marinin hallitus rosvoaa 11,5 miljoonan euron edestä rahaa avustajiinsa.
Kyseessähän on suojatyöpaikat.
Antilla oli 7 avustajaa, Sannalla on 9 avustajaa.
Onko tyttö noin osaamaton ??
Sannan äänestäjä saa tyytyä 0,5 avustajaan.
Avustajilla on vielä lisä avustajat hallituksessa, mutta hoitajamitoitus 0,7 on hallituksella edelleen tekemättä, vaikka pitivät siitä jatkuvaa älämölöä oppositiossa, ilmeisesti asia ei ole tärkeä enää.
Miten liitty tähän keskusteluun?
Perussuomalaisilla on ihan omanlainen MORAALIkäsitys!
Mikä meille normitavallisille suomalaisille on moraalitonta, on mitä todennäköisimmin perussuomalaisista arvostettavaa ja persumaista ideologiaa.
Onko milloin kuultu perussuomalaisten tehneen jotakin yhteiskuntamme hyväksi?
Samaa persujen sontaa lentää päivästä toiseen - alkaa todellakin jo yököttää koko porukka.
Voisit esimerkkejä siitä Persujen sonnan heittämisestä pistää, sellaisesta joka ei olisi kommenttina sinun valheillesi ja paskanheitolle persuista.
Ymmärrätkö pointin ;D
Persuraukat ne luulee olevansa suuren viisauden lähteellä.
Sinun kommenttiesi kanssako ? Älä nyt viitsi.
Hahahaaa, nyt on vihervasureilla vieteri kireällä, ilmankos, kun heidän riveissään olevat poliitikot suorittavat rikoksia, niin Suomessa, kuin ulkomailla.
Persujen moraalin rippeet on myyty jo ajat sitten!
Niikon apureiden avustuksella Kiinaan!!!!!
Johan se kesän 2017 puoluekokouksen jälkeen näki, että Halla-aholle jäi se heikompi aines. Nyt ovat puhjenneet kukkaan, Niikot, Vähämäet, Hakkaraiset, Turtiaiset, Mäkelät, ym. Huhtasaaresta puhumattakaan.
Kuitenkin gallup-johtaja, onpas suomalaiset tyhmiä.