Likenneevero ajoneuvovero

Tulossa maksuun. Millä fiiliksellä esim.kahen auton talouessa ollaan?
Siinähän on aika veitikka maksaa kuukausi on pitkä. Loppuuko kaljat mehut ja ruoka?
Otatteko pikavippiä?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Asuntolainan maksukin ja auto korjaamolla. Bensat ainakin jää useilla ostamatta.

Äänestä

Kerro reilusti vaan että maksamatta jäävät varma siitä.

Äänestä

Käytännössä edes sitä yhtä romua et pysty pitämään

Äänestä

Elä sie velikulta huoli kyllä noilla rahhoo ja mammonaa riittää!🍀🍀🍀

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tulossa maksuun. Millä fiiliksellä esim.kahen auton talouessa ollaan?
Siinähän on aika veitikka maksaa kuukausi on pitkä. Loppuuko kaljat mehut ja ruoka?
Otatteko pikavippiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu