KD vihaa suomalaisia lapsia

Anonyymi

YK:n tutkijat vaativat torstaina terrorijärjestö Isisin taistelijoiden lasten palauttamista kotimaihinsa Syyriasta.

Lapset ovat erityisen vaarallisessa asemassa, koska heiltä puuttuvat usein viralliset asiakirjat, sanotaan YK:n asettaman Syyrian ihmisoikeustilanteen tutkimuskomitean raportissa.

– Tämä vuorostaan vaarantaa lasten oikeuden kansalaisuuteen, vaikeuttaa perheiden yhdistämisprosessia ja saattaa lapset alttiiksi riistolle ja hyväksikäytölle, raportissa todetaan.

KD on ollut järjestelmällisesti vastaan näiden lasten auttamista.

8

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      KD ei ole vastustanut näiden lasten auttamista, eikä KD vihaa suomalaisia lapsia. Tutustu tosiasioihin.

      • Anonyymi

        Mekin katsoimme eduskunnan täysistunnon ennen joulua, ja totesimme että KD vastustaa näiden lasten auttamista. Ei sitä tällä palstalla voi muuttaa. Otappa selvää asiasta!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mekin katsoimme eduskunnan täysistunnon ennen joulua, ja totesimme että KD vastustaa näiden lasten auttamista. Ei sitä tällä palstalla voi muuttaa. Otappa selvää asiasta!

        Mistä johtuu, että teillä, jotka kirjoitatte itsestänne monikossa, ei ole mitään konkretiaa väitteidenne tueksi?

        KD ei vastusta lasten auttamista.


    • Anonyymi

      KD PS linjoilla

      hyvä homma

      • Anonyymi

        Niinpä, mutta se linja ei selviä tämän keskustelun otsikosta.


    • Anonyymi

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000006417484.html

      KD:n toiminta on jyrkästi muuttunut ja vaikuttaa kasvatetun persujen apupuolueeksi, samoja asioita fanitetaan kuin persut. Puolueessa kristillistä on vain nimi, oikeasti vaikuttavat enemmänkin äärioikeistolaiselta toiminnalta, jossa kaukana ei ole fasismin ihailu. Persuissa näitä ihmisiä on runsaasti ja Halla-aho turkn saa näitä häiriköitä aisoihin, mutta että Essayah ja Räsänen hyörii persujen mielipiteitä peesaamassa, kuulostaa aivan käsittämättömältä.

      Mihin KD on menossa ja mihin jatkossa profiloituu?

      • Anonyymi

        Lähteessäsi ei puhuta mitään KD:stä suoraan tai epäsuorasti. Tarinasi on oman mielikuvituksesi tuotetta. Pystytkö erottamaan sen todellisuudesta.


    • Anonyymi

      KD on kuoleva puolue.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      162
      6057
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      57
      4625
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4390
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4239
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2632
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      58
      2099
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1622
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      126
      1459
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1391
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1298
    Aihe