Koskas aletaan puhua vihervasemmistopopulismista ?

Anonyymi

Avasin YLEn aamu-tv: n ja siellä joku nainen kiihkeään sävyyn puhui populismista ,
oikeistopopulismista ja tietenkin samassa yhteydessä perussuomalaisista.

Vajaan minuutin aikana nainen mainitsi sanan populismi ja oikeistopopulismi peräti neljä kertaa. Suljin television , en halunnut katsoa kansankiihotusta.

Populismi on erityisesti vasemmistopuolueiden harrastamaa mielipiteenmuokkausta ja usein vailla pohjaa olevaa manipulaatiota.

Koska YLE ja muut mediat alkavat käsitellä vihervasemmistopopulismia ?

1

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kauan sitten laitteen sulkemista tarjottiin lääkkeeksi, kun ohjelma ei miellyttänyt. Nyt asia ei edes toimi niin. Napin painalluksen jälkeen jää suuri harmitus siitä, että joutuu joka tapauksessa maksamaan. Toivon, että tähän maahan saataisiin vielä joskus sellainen eduskunta ja hallitus, joka poistaa käsittämättömän yle-veron. Yle-viisauden tyrkyttäminen ei rajoitu edes viestimiin, vaan nyt sieltä on laitettu joku työllistetty kiertämään luennoitsijana lastentarhoihin ja urheiluseuroihinkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2557
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      118
      2176
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      103
      1861
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      123
      1852
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      10
      1584
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      142
      1172
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1085
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1051
    9. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      22
      1042
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      987
    Aihe