Pojalla 7v todettiin adhd. Vammaistukea kuulemma voi hakea, mutta olen kuullut, että moni ei sitä saa. Kiinnostaa millä perusteilla saat? Tai et saa? Tai saatko korotettuakin?
Vastaukset 3
- Anonyymi
Kun nykyään joka toiselle lapselle keksitään oppimisvaikeuksien vuoksi jokin diagnoosi, niin luonnollistahan on, ettei yhtä moni ole oikeutettu vammaistukeen. Onko lapsesi koulun jälkeen ip-kerhossa joka on tarkoitettu yleisopetuksessa oleville lapsille?
Onko lapsellasi mukautettu opetussuunnitelma?
Opiskeleeko hän pienryhmässä vai integroituna normaaliluokalla?
Jos saat selville, millä perusteilla vammaistukea saa, niin aiotko väärentää hakemukseen "sopivat tiedot" vai kerrotko todenmukaisen tilanteen? :D- Anonyymi
No enpä ajatellut väärentää. Meille psykologi sanoi, että todennäköisesti saadaan korotettua. Lähinnä aloin miettimään miksi jotkut ei saa ollenkaan ja miksi me saisimme jopa korotettua. En osaa omaa tilannetta ajatella kuitenkaan vaikeammaksi kuin muillakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No enpä ajatellut väärentää. Meille psykologi sanoi, että todennäköisesti saadaan korotettua. Lähinnä aloin miettimään miksi jotkut ei saa ollenkaan ja miksi me saisimme jopa korotettua. En osaa omaa tilannetta ajatella kuitenkaan vaikeammaksi kuin muillakaan.
Oletko vakuuttunut ADHD, ilmeisesti on lääkehoito annettu. Onko tutkittu vitamiini hivenainetasoja. Ferritiini raudan puute sanat oireet. Pilaatko lapsen elämän lääkkeillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791702
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109903En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo97666Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä16522