Onko TV7 eksyttämässä antikristuksen kohtaamiseen?

Anonyymi

3

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pysykää Herran omat valveilla!

    • Anonyymi

      Eksytyksestä en tiedä mitään, mutta aktiivista lahjoitusten pyytämistä esiintyy ympäri vuorokauden. Törkeimmästä päästä ovat sellaiset ohjelmat, joissa rukoillaan sairaiden puolesta ja valehdellaan kirkkain ihmisten parantuvan.

      Valehtelu jatkuu, vaikka tutkimuksilla on monet kerrat osoitettu rukoilun olevan täydellisen merkityksetön keino yrittää parantaa pienintäkään sairautta. Ei ole näemmä ihmisen tyhmyydellä rajaa!

      Toki jos parantumiseksi lasketaan ohjelman tekijöiden tilin saldon kasvaminen, niin siinä tapauksessa parantuminen on ilmeistä. Ohjelmia ei kuitenkaan markkinoida tuolta pohjalta.

    • Anonyymi

      Männä viikolla urakkarukoilijat näyttivät miten paljon on tullut rukoiltavaa.
      Kaikkeen ei millään veny. Silmät kiinni ja kolmet kädet A4-nippujen ylle. Kovaa rukoilua ja sakki tulee terveeksi. Syöpä lähtee keuhkosta, veljen poika saa hyvän työpaikan, sisko löytää oikean uskon... tätä kaikkea on luvattu. Pitää vain uskoa!
      Jos ei tapahdu, niin tapahtukoon Sinun tahtosi. Jumala on tunnettu kovakorvaisuudestaa, näänyksiin asti haluaa uskovan posmittavan. Tv 7 on ovaltanut ottaa rukoilut vaivoikseen. Mitä nyt vähän rahaa Ojareksen klaanille pyytää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1557
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1329
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      239
      1214
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1180
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      252
      1006
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      901
    Aihe