Mitä löytynee vuokrakämppäsi viemäristä (...pitkistä kalsareista,korts.,,,lähtien) Kuka maksaa viemäriremontit , suunnittelun , kuka tekee työt ja siivoaa ? Kuka kuuntelee sitä jatkuvaa pesukoneen jumalatonta linkousnopeuttasi ja pouistoveden lorinaa.Älä jätä pesukoneitasi valvomatta..Kukahan "tööt"-on keksinyt ettei ole enää muita linkonopeuksia kuin n.1000 kierrosta.Rintarottingilla Suomen vesistöjä ja ah ! niin raikasta kraana-ja vessavettä kehuvat - ette viime kädessä tiedä mistä "alku- ja "loppupeleissä" puhutte.Sitähän tulee myös taivaan täydeltä.Vettä.
Kraanavesikö halpaa ? tuntuu olevan vain eräille
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä mussutat? Jokainen maksaa itse vesilaskunsa, ei sun siitä tartte vaivaa nähdä kuhan omasi maksat. Vaikka pieni kai se vesilasku sulla on kun kaljaa taitaa kulua enemmän kuin vettä. Pesisit edes joskus vaatteesi, hyi!
- Anonyymi
Kuka nyt todellakaan hukaan lorottaisi vettä, kun kraanavesi on kallista.
- Anonyymi
jos ostat vettä kaupasta , se tulee kalliiksi. kraanavesi on halvempaa ja jos alan myymään kraanasta valutettua vettä niin kuka sen tietää mistä se on kannuihin valutettu?
- Anonyymi
Kävin epsanjassa ja siellä kaupoissa on punaviini ja olut halvempaa kuin pullovesi!
Siellä osaavat hinnoitella hyödykkeet oikein. - Anonyymi
Totta on . Trokarit on paskoja - trokaa ne sitten vettä tai seksiä tai jotain muuta...varkaista puhumattakaan.
- Anonyymi
Rannikon isojen kaupunkien jätevesistä menee keväisin ja kovien sateiden aikaan lähes puolet suoraan mereen, koska puhdistamot eivät pysty käsittelemään niin suuria vesimääriä. Täällä sivukylien mökeissä jätekaivoihin menevät pikku nokareet kumminkin tuhoaa maapallon,jos niille ei anneta sähköhoitoa.
- Anonyymi
Paskalaki mikä paskalaki - myös kerrostaloissa.Lisäksi on olemassa ihmistyyppi jollaisesta on hyvä yrittää pysyä kaukana.
- Anonyymi
Mitä mussutat? Jokainen maksaa itse vesilaskunsa, ei sun si...
Paitsi ettei maksa läheskään kaikissa vuokrataloissa. Siellä pääsevät maksamaan muutkin, varsinkin normaalisti vettä käyttävät.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 285551
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333603Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533522Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263417Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1243006Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint222419Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1212392- 442340
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205