Kraanavesikö halpaa ? tuntuu olevan vain eräille

Anonyymi

Mitä löytynee vuokrakämppäsi viemäristä (...pitkistä kalsareista,korts.,,,lähtien) Kuka maksaa viemäriremontit , suunnittelun , kuka tekee työt ja siivoaa ? Kuka kuuntelee sitä jatkuvaa pesukoneen jumalatonta linkousnopeuttasi ja pouistoveden lorinaa.Älä jätä pesukoneitasi valvomatta..Kukahan "tööt"-on keksinyt ettei ole enää muita linkonopeuksia kuin n.1000 kierrosta.Rintarottingilla Suomen vesistöjä ja ah ! niin raikasta kraana-ja vessavettä kehuvat - ette viime kädessä tiedä mistä "alku- ja "loppupeleissä" puhutte.Sitähän tulee myös taivaan täydeltä.Vettä.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä mussutat? Jokainen maksaa itse vesilaskunsa, ei sun siitä tartte vaivaa nähdä kuhan omasi maksat. Vaikka pieni kai se vesilasku sulla on kun kaljaa taitaa kulua enemmän kuin vettä. Pesisit edes joskus vaatteesi, hyi!

    • Anonyymi

      Kuka nyt todellakaan hukaan lorottaisi vettä, kun kraanavesi on kallista.

    • Anonyymi

      jos ostat vettä kaupasta , se tulee kalliiksi. kraanavesi on halvempaa ja jos alan myymään kraanasta valutettua vettä niin kuka sen tietää mistä se on kannuihin valutettu?

      • Anonyymi

        Kävin epsanjassa ja siellä kaupoissa on punaviini ja olut halvempaa kuin pullovesi!
        Siellä osaavat hinnoitella hyödykkeet oikein.


      • Anonyymi

        Totta on . Trokarit on paskoja - trokaa ne sitten vettä tai seksiä tai jotain muuta...varkaista puhumattakaan.


    • Anonyymi

      Rannikon isojen kaupunkien jätevesistä menee keväisin ja kovien sateiden aikaan lähes puolet suoraan mereen, koska puhdistamot eivät pysty käsittelemään niin suuria vesimääriä. Täällä sivukylien mökeissä jätekaivoihin menevät pikku nokareet kumminkin tuhoaa maapallon,jos niille ei anneta sähköhoitoa.

      • Anonyymi

        Paskalaki mikä paskalaki - myös kerrostaloissa.Lisäksi on olemassa ihmistyyppi jollaisesta on hyvä yrittää pysyä kaukana.


    • Anonyymi

      Mitä mussutat? Jokainen maksaa itse vesilaskunsa, ei sun si...

      Paitsi ettei maksa läheskään kaikissa vuokrataloissa. Siellä pääsevät maksamaan muutkin, varsinkin normaalisti vettä käyttävät.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      192
      2602
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      39
      2468
    3. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      58
      2149
    4. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      108
      2103
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      70
      2044
    6. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      40
      2040
    7. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      66
      1416
    8. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      131
      1248
    9. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      24
      1127
    10. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      55
      978
    Aihe