oletko saanut joskus mieleenpainuvan lohdutuksen

minkä olet kokenut erityisen hyväksi auttavaksi, fiksuksi oikeanlaiseksi?
Itse en kaipaa tyhjiä turhuuksia, "voimia" tms sanoja!

Ja myös seuraava:
En tykkää komennoista tilanteissa, kun lomaa, "nauti", lepää" sitä ja tätä vaan antaa olla, ei määräyksiä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hah,

juu,

oma puoliso oli paras lohduttaja kun oli esm. töissä vaikeeta,

samoin omat vanempani aikoinaan olivat luotettavia aina tukena kaikessa,

alempi jääköön komentoimatta, eipä " jymmärtänykkää "

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

minkä olet kokenut erityisen hyväksi auttavaksi, fiksuksi oikeanlaiseksi?
Itse en kaipaa tyhjiä turhuuksia, "voimia" tms sanoja!

Ja myös seuraava:
En tykkää komennoista tilanteissa, kun lomaa, "nauti", lepää" sitä ja tätä vaan antaa olla, ei määräyksiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu