Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Liverpool The Invincibles?

Pikkuhiljaa voi alkaa tutkailemaan kertoimia sille, että Pool ei häviä kertaakaan tällä kaudella. Torstaina on heti paha koitos Wolvesin vieraana. Maaliskuussa on vasta seuraava potentiaalinen häviön paikka, kun Pool kävelee Toffeekundien vieraaksi. Sen jälkeen huhtikuussa on tietenkin se City, ja toukokuussa Arsenal. Pieniä vaaranpaikkoja ovat myös vieraspelit West Hamia ja Brightonia vastaan. Kotona Pool ei tällä kaudella häviä ellei jotakin radikaalia tapahdu kuten kaksi punaista tai punainen Dijkille heti alkuminuuteilla.
4205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Koskeeko tämä vain Valioliigaa? Poolhan saattaa varsin todennäköisesti hävitä Mestareiden liigassa...

Äänestä

Tänään 21.1. voisi nykäistä Watfordia 2.50, joka on aika hyvässä vireessä. Aston Villa sen sijaan ei ole, joten kyllä Villaa taitaa odottaa tappio tänään sekä putoaminen keväällä, elleivät otteet parane. Toinen putoajaehdokas on Bournemouth, mutta sillä on "helpoin" ohjelma edessä, koska se kohtaa seuraavan kuukauden aikana useamman sarjan häntäpään joukkueen.

Brightonin täytyisi kerätä pisteitä nyt talvella, koska keväällä sillä on kiva kotiotteluputki, kun Arsu, Manu, Man City ja Pool tulevat peräkanaa vieraaksi. Norwich tietenkin on suurin putoajakandikaatti, mutta sen verran täytyy katsoa tilannetta pukki-lasien läpi, että ihan kaikkea toivoa ei vielä voi heittää. Olisi kyllä mahtavaa, jos Villan ja Bournemouthin lisäksi kolmas putoaja ratkeaisi vasta toukokuussa ottelussa Norwich-Burnley et sillei hei! Myös West Hamilla voi tehdä tiukkaa, sillähän on tosi kova ohjelma nyt kevättalvella, mm. Liverpool X2. Tosin ihan viimeiset pelit ovat helpompia.

Yleisesti ottaen voisi sanoa, että putoamistaistelu tulee olemaan tänä keväänä huomattavasti jännittävämpi kuin mestaruustaistelu, kjäh kjäh.

tiedättekyllä

Äänestä
  • Jos Pukki ratkaisee kauden viimeisessä matsissa Norwichin säilymisen Premierissä, niin veikkaan että Ellu komentaa kuninkaalliset sotajoukkonsa matkaan ja pian Kotka onkin Norwichille alistettu itäinen siirtomaa. Ehkä Arto Tolsa -areena säilyttää autonomiansa, jos siellä pelaavat eivät valloitusretken aikana rettelöi vastaan vaan tyytyvät harjoittelemaan banaanipotkujaan.

    Äänestä

  • Ai jai, Bournemouth otti 3p. Ei näytä hyvältä Norwichin kannalta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lumiukko2 kirjoitti:

Pikkuhiljaa voi alkaa tutkailemaan kertoimia sille, että Pool ei häviä kertaakaan tällä kaudella. Torstaina on heti paha koitos Wolvesin vieraana. Maaliskuussa on vasta seuraava potentiaalinen häviön paikka, kun Pool kävelee Toffeekundien vieraaksi. Sen jälkeen huhtikuussa on tietenkin se City, ja toukokuussa Arsenal. Pieniä vaaranpaikkoja ovat myös vieraspelit West Hamia ja Brightonia vastaan. Kotona Pool ei tällä kaudella häviä ellei jotakin radikaalia tapahdu kuten kaksi punaista tai punainen Dijkille heti alkuminuuteilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu