Niin kiva oli aamutuimiin edes se yksi sanomalehti saada ja lukea. Mutta eipä vaan enää keskikaupungillekaan ole tullut tänä vuonna. Hakemaan en lähde enkä tilaamaan rupea. Diginä on ärsyttävä puhelimessa yrittää saada selvää ja siirrellä sivuja. Että kiitos vaan ja terveisiä maaseudulle jota ruoesitte hyysäämään.
Alueviesti petti meidät
14
2569
Vastaukset
- Anonyymi
Samaa mieltä, huonoksi meni jakelu.
Digiversio on ollut jo pitkään vaikeasti luettava älypuhelimella varsinkin. Oli ennen parempi.. Nyt menee hermot kun sivut jumittaa ym.
Antaisin palautetta mutta en tiedä osoitetta ja hyödyttääkö se yhtään mitään, epäilen.
Miksihän lähes kaikki uudistukset ja muutokset menevät lähes aina huonompaan suuntaan?- Anonyymi
Hauska kuulla, että Alueviesti jumittaa muillakin. Meillä jumittaa myös tietokoneen, joten digilehteä ei kerta kaikkiaan viitsi enää edes yrittää lukea.
- Anonyymi
Alueviesti on ainoa luettavaa sisältävä lehti. Tyrvis surkean vanhanaikainen.
Puheenaiheet on "poliisipalsta" ja klikkihuora. - Anonyymi
> Hakemaan en lähde enkä tilaamaan rupea.
Vaikutat semmoiselta ihmiseltä, että et sinä sitten ikinä ostakaan mitään tavaraa taikka palveluja. Nää ilmaislehdet perustuu just mainoksiin, ja niiden mainosten perusteella ihmiset menee hakeen sitä tavaraa koteihinsa.
Jos sinä et käy mitään ostamassa, edes sen vertaa että Alueviestin nappaisit kaupan eteisestä itsellesi, niin ei sulle kannata mitään ilmasia lehtiäkään silloin kantaa kotiosi.- Anonyymi
Voi voi! Kyllä ostan, monenlaista ja paljon, joskus. Joskus taas en käy kaupassa aikoihin. Ja liikkumiseni on rajoittunutta. Kyse oli siitä, että kiva kun joku on jaksanut sen jakaa minullekin aamuksi. On kiva päivän aluksi tietää missä mennään ja mennäänkö lainkaan. Monelta on loppunut menemiset. Ja voisin mennä ostamaan vaikka asunnon, kunhan ehdin ottamaan yhteyttä jos a a m u n lehdestä semmoisen nään. Että siinä sulle, nälvijä.
- Anonyymi
Alueviestin jakelu mennyt mainosjakelufirmalle,eikö jaeta-piti olla halvempi firma jakamaan.Kilpailutusta---
- Anonyymi
Alueviestissä on vain koko suuren ja mahtavan Sastamalan pikku-uutisia.
Maamiesseura kokoontuu, loppuunmyynnit, tikanheittokilpailut ja Vammalan uimahalli suljettu tänään.
Tyrvään Sanomat on monipuolinen ja ajassaan oleva lehti. Juttuja tasapuolisesti eri puolilta Sastamala. - Anonyymi
Kommentointi loppunut kokonaan, kun kirjautuminen tuli pakolliseksi.
- Anonyymi
Jaa mistä? Nythän tää oikein rehottaa!
- Anonyymi
Oikein !!!
Todella hyvä asia on kirjautuminen ja omalla nimellä kommentoiti.
- Anonyymi
Asun maaseudulla ja haen Alueviestin laatikosta viiden kilometrin päästä. En ymmärrä mitä tarkoitat maaseudun hyysäämisellä.
- Anonyymi
Toivottavasti haet lehtesi juosten tai hiihtämällä.
Menee "ilmaislehden" idea hiukan hukkaan, jos bensakuluihin menee irtolehden hinta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivottavasti haet lehtesi juosten tai hiihtämällä.
Menee "ilmaislehden" idea hiukan hukkaan, jos bensakuluihin menee irtolehden hinta.onko sellainen idea kuin matkojen yhdistäminen Sinulle tuttua? Jospa sen ottaa samalla reissulla kun käy kaupassa. Sen saa jopa joistain kaupoista ettei tarvitse matkalla pysähtyäkään. Toki mukavampi olisi jos kolahtaisi suoraan omaan postiluukkuun. Ei täälläkään ole kauheasti hyysätty.
- Anonyymi
Miksiköhän alueviestiä ei jaettu keskiviikkona 20.12.2023? (tänne maaseudulle ei ainakaan tullut)
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943869Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512752Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741310Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159- 46944
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020941- 47870
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt213822Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä106632