Jos en sulle kelpaa

joku muu nappaa pois kuljeksimasta. Sä saat mut säteilemään ja joku muu sen huomaa. Sitäkö toivot?
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Melko kieroutunut ajatusmaailma aloittajalla, mutta näin voi käydä.

Äänestä
  • Ihan realismia.

    Äänestä

  • Ei ole sinänsä kieroa luovuttaa ja katsella muita maisemia. Tietenkin asiasta toteaminen ääneen vaikuttaa painostavalta (ja kierolta jos sen niin haluaa sanoa)
    En menisi ikinä sanomaan tuollaista asiaa kaivatulleni (juuri siksi, koska se kuulostaa manipuloivalta toiselle todettuna, vaikka siinähän tavallaan yritetään suojella itseä pettymykseltä...ja juuri siksi aloituksen kaltaista pettymystä käsittelisin yksin, en ääneen)
    ps. enkä sellaista palstalle kirjottaisi. Yksin = yksin

    Äänestä

Sä saat tehdä omassa elämässäsi niin kuin haluat, ei se mulle kuulu millään tavalla. Mä aion olla yksin niin kauan kuin tarvitsen aikaa selvitäkseni rankoista vuosista ja vuosia siihen todennäköisesti menee.

Äänestä
  • Onnea ja menestystä. Harvalla se elämä on pelkkää helppoa tehtävää täynnä... ainakin oman elämän kokemuksella. On kuitenkin hyvä ja tärkeää, että tunnet itsesi ja rajasi.

    Äänestä

  • Mitä rankkaa sulle tapahtui?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mitä rankkaa sulle tapahtui?

    Tuo taitaa olla se tuttu vakituinen työpaikka.

    Äänestä

Sä jonka näin viimeksi tänä iltana oot mun unelma ja toivon ja tavoitteeni on saada just sut.

Äänestä
  • Ap ei nähnyt ketään tärkeää tänään.

    Äänestä

  • Milloin näitte ensimmäisen kerran?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Milloin näitte ensimmäisen kerran?

    En muista sitä tarkkaan mutta pari kuukautta tässä on nyt soudeltu..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En muista sitä tarkkaan mutta pari kuukautta tässä on nyt soudeltu..

    Oletko yli vai alle 30? Minun kaivattuni on hieman yli.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Oletko yli vai alle 30? Minun kaivattuni on hieman yli.

    Yli 30 olen kuten nainenkin ja hän on mua vähän nuorempi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Yli 30 olen kuten nainenkin ja hän on mua vähän nuorempi.

    Minä olen 32v ja mies 34v.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

joku muu nappaa pois kuljeksimasta. Sä saat mut säteilemään ja joku muu sen huomaa. Sitäkö toivot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu