keljuttaen, mutta se johtuu lunssasta.
muuten mennee mukavasti
muuten mennee mukavasti
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kännitöntä keskiviikkoa kaikille!
Siitä on nyt melkein pari viikkoa, kun lunssa iski ja nyt vasta helpottaa. Ole kärsivällinen sen kanssa.
Auto on jo täynnä tavaraa ja minun menojalka vipattaa, uskon nauttivani mökkielämästä, naapuri kävi eilen panemassa lämmityksen päälle ja kolata ei kuulemma tarvitse.
Alkoholia sinne ei rahdata, päätös ei ollut edes vaikea. Teillä voi olla kiusauksia lähempänä, mutta toivottavasti voitatte ne.
Minulla on mahdollisuus olla siellä viikko ja kun palaan toivon, että ketju on voimissaan, pitäkää sitä yllä vaikka sisulla.
KAIKILLE ILOISTA PÄÄSIÄISTÄ!!
ps. katselkaa pääsiäisyönä taivaalle, noidat käyvät tervehtimässä.
ilman tippoja. Ei nenänpäässä, eikä lasissa.
Kummasti olen säästynyt flunssalta. Liekö tuolla tekemistä, että olen silloin tällöin käynyt avannossa läträämässä.
eikä tunnu kiire hellittävän. Pitää tehdä hommat siihen malliin, että voi lomailla viikon.
Menen mökille, juomiksi mukaan olen valinnut kahvin ja cociksen :)
RatkiRiemukkaanRaitista pääsiäistä kaikille.
Tavataan taas viikon päästä.
Mooooiii!!!;)
Onpas hieno ilma ulkosalla,harmi et joutunee viel ainakin muutaman tunnin oleen töissä:(
Mut ehkä viel illallakin on aurinkoa tarjolla;)
Reipasta tipatonta päivää Teille kaikille;)
Nyt täytyy myöntää että sorruin juomaan vettä väkevämpää, nimittäin finrexiä.
Kuumetta pitää ja nenä on täynnä betonia, mutta finrexiä väkevämpiin en vieläkään sorru.
täälläkin.Raittiina vietän tämänkin päivän.Löytyis vaan haluja ..siivoukseen.Lapset ja lapsenlapsi tulossa pääsiäisen viettoon vaarille.No onhan tässä vielä aikaa.Ei muutakuin persiljat sieraimiin.Letku esiin,matot pihalle.
pätkittäin.Tarkemmin kuin miettii tipatta on oltu.Pari valvottua yötä,sit viistoistatuntia lepäillen. No joskus vähän kolotellee ja joutuu valvomaan.Nyt osaa taas arvostaa raittiutta,ja terveyttä!!!Oneks on tuolta lunsalta säästynyt.Vaimokin tuli kotio,muuten kaikki hyvin!TIPATTA tänään!!!!!!!
Messissä!
kööri räkätauvissa, ku on nii hilijasta???
no en oo räkätauisa ainakaan minä.Rätti väsynny kylläkin.Täsä ko pitää olla isäntä ja emäntä,piika ja renki.Ompahan ainaki siivottu ja kaupasaki kerkesin käyä.Siskoki soitti sillä ongelma tietokoneen kans´Meinaa tulla ihan ressiä.
Ketuju.