Sanotaan, että koira muistuttaa

🐕😮👓 omistajaansa. Kumminkohan päin sen on tarkoitus olla. Tuleeko omistajasta koiransa kaltainen vai päinvastoin? Täällä oli rappukäytävässä sellainen konflikti toissailtana, että elukka jäi ilman iltaherkkujaan. Sen kaltaiseksi en todellakaan aio muuttua oli sanonnat nyt millaisia hyvänsä.

Yritän käydä lenkeillä niihin aikoihin kun rappukäytävän muut fifit ovat kodeissansa. Toissailtana lenkille lähtiessämme kuulin, että hissi on liikkeellä, joten varuilta siirryin portaita puoli kerrosta alaspäin. Onhan mulla ollut jo sanaharkkaa ennestään seinänaapurin gorkin johdosta. No eikös se hissi pysähtynytkin meidän kerrokseen. Kun gorki tuli hissistä repesi (klo 21 maissa) oma koirani kauheaan rähinään. Se yltyi vielä siitä kun tassut luistivat portailla kun koirani yritti päästä gorkin kanssa lähikontaktiin!

Ja nyt kun koiranomistajat paheksuu asiaa niin sopii ottaa vanha rescue koira ja katsoa mitä sille saa opetettua. Tämä yksilö on pentuna leimautunut koiriin kadulla, joka on ollut sen koti!

0

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        172
        1147
      2. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        132
        857
      3. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        84
        793
      4. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        51
        738
      5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

        Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
        Ikävä
        37
        551
      6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

        Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
        Ikävä
        55
        549
      7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

        Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
        Maailman menoa
        296
        538
      8. Martinan tarve valehdella.

        Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
        Kotimaiset julkkisjuorut
        216
        500
      9. Pakkomielle

        Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
        Ikävä
        45
        492
      10. Rakastan sinua

        Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
        Ikävä
        49
        487
      Aihe