A24 . . Natsi-feministit syrjii miehiä

Ohisalo nimitti virkaan naisen, vaikka hakijana olisi ollut huomattavasti pätevämpi mies.
Pääministerille miesten syrjiminen sopii hyvin, ehkä jopa vaatii sitä alaisiltaan.
Sanna Marin on elänyt lapsuutensa karuissa oloissa, ilman isää. Hänelle on opettettu että kaikki on miesten syytä, oppi on mennyt hyvin perille.
Nyt Sanna on päässyt valtaan ja heti kusi noussut päähän. Miehille on kostettava..

21

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Äänestän silti Sannaa mös seuraavissa vaaleissa, ellei ehdokkaaksi tule joku vielä nätimpi tyttönen.

      • Anonyymi

        Moni kakku päältä kaunis...jne..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moni kakku päältä kaunis...jne..

        Ei feministisyys päälleppäin näy, paitsi silloin kun puhuu. Naama norsun*itulla, kertovat mielipiteitään. Katkeruuttaan eivät kykene salaamaan.
        Aatelkaapa vaikka Lii Anderronnia, Tarja Halosta tai vaikkapa Sannaa. Katukuvassa eivät erotu, paitsi jos miettivät asioitaan..


    • Anonyymi

      Onko Sanna ollut aina Sanna?
      Nykyään kun voi vaihtaa nimensä, esim.Santeri ei tykkää nimestään ja vaihtaa nimekseen Sanna.

    • Anonyymi

      Kaikki feministit, jotkaa tiedän, ovat pienenä menettäneet isänsä.
      Ovatko kaikki yh-äitit katkeria valkoihoisille heteromiehille, ja opettavat tyttärensä vihaamaan miehiä?

    • Anonyymi

      Parempi valittiin. Pelttari ei saa mitään aikaiseksi. Pelaa vain kokoomuksen pussiin.

      • Anonyymi

        Jaa, vitsinkö murjaisit


      • Anonyymi

        Valittiin naisista parhain, miehiä ei laskettu otettu kilpaan mukaan.


      • Anonyymi

        Pelttareita on nyt vähän joka paikassa eikä vähiten pohjoisessa surkeassa pikkukaupungissa, mutta vaikka heistä em. ei voi arvostaakaan, niin tuntuu siltä, että nykyinen sisäministeri ei ole oikealla paikalla.
        Sisäministerin pitää olla arvovaltainen, myös olemukseltaan! Hallitukseesa on useampi erikoisesta ja ilmeisesti samankaltaisesta perhetilanteesta ministeriksi noussut. Miksi se on jotenkin vaalivetonaula?


      • Anonyymi

        Mistä niin päättelet, tunnetko hänet henkilökohtaisesti?


    • Anonyymi

      Sanna on niin ihana.

      • Anonyymi

        Sanna on erikoistunut muitten naisministerien kanssa ryhmäkuviin ja antamaan haastatteluja ulkomaalaisille tiedoitusvälineille. Avustajat hoitavat työtehtävät.


    • Anonyymi

      Sitä oon minäki miettinyt. Miksi sossut yrittää salata sen, että ovat kaikki feministejä ja suvakkeja.
      Siis naispuolisia natseja.

    • Anonyymi

      Feminismi on vain yksi vihollislokero muiden joukossa, missä sikiää valtahinku, jonka toimintapa tuppaa usein sisältämään kapinahenkistä ja kostonhaluista voitontahtoa. Feminismin sisältä kumpuava miesviha perustuu miehen ylivaltaan ja naisen huonoon asemaan. Siksi se on osin perusteltuakin. Silti feminismissä sikiävä valtahinku on vähitellen, sopeuttavasti, kasvava syöpä, jota sairastava sokeutuu vähitellen, nähden vain itsensä, uhrina ja sillä toimintansa perusteleva ja oikeuttava. Ohisalo, kuten muutkin hänen kaltaisensa, ovat pahaa myrkkyä yhteiskuntarauhalle, ja ihmiselle, sillä feminismiin kehittynyt syöpä ei etsi tasa-arvoa, vaan haluaa olla yläpuolella. Se näkyy ihan parisuhteissa asti, joka on yksi syy kasvaneeseen avioerotilastoon. Ts. feminismi on ihan yhtä negatiivinen asia kuin naisen asemaan johtanut miesvalta. Ihminen ei koskaan opi, paitsi keinoja lokeroitua ja lyödä toista.

    • Anonyymi

      Natsi-feminismi on samanlaista höpöhöpöä kuin ahvenanmaalainen jääkiekko, kirjoittaja on nähnyt vain märän unen eikä pysty purkamaan unensa aiheuttamia kiellettyjä tunteita muualla kuin netin keskustelupalstoilla.

      • Anonyymi

        Aivan. Feminismissä ei ole mitään järkeä. On vain katkera naisryhmä joka kohdistaa järjettömän vihansa miehiin.


    • Anonyymi

      "Ohisalo nimitti virkaan naisen, vaikka hakijana olisi ollut huomattavasti pätevämpi mies."

      Tänä aamuna kaksi lainoppinutta selvitti valinnan taustoja televisiohaastattelussa ja heistä toisen (miehen) mukaan kyseessä on päättävässä asemassa olevan poliitikon tekemä virkanimitys, niin silloin kyseisessä tapauksessa valitun pätevyydellä ei ole virallisesti samanlaisia painotuksia valinnassa kuin jos kyseessä olisi selkeästi johtavan virkamiehen päätös valinnasta.

      Lyhyesti selkosuomeksi: Poliittisesti valitun ministerin ei tarvitse tehdä omia poliittisia linjauksia vastaan olevia päätöksiä kun hän valitsee hakijoista virkamiehiä virkoihin ja Suomen laista ei löydy perusteluja niin tehdyn valinnan laittomuudesta.

      • Anonyymi

        Lyhyesti. Punavihreä vasemmisto on, suureen ääneen, vastustanut poliittisia virkanimityksiä. Nyt tekivät sen, poliittisen virkanimityksen, itse.
        Tätä on punavihreitten moraali.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lyhyesti. Punavihreä vasemmisto on, suureen ääneen, vastustanut poliittisia virkanimityksiä. Nyt tekivät sen, poliittisen virkanimityksen, itse.
        Tätä on punavihreitten moraali.

        Tais olla viimeinen kerta kun äänestän naista.


    • Anonyymi

      Nyt nämä natsi-feministit aikoo haalata pahimmat terroristit Suomeen. Elikkä ne joita uhkaa kuolemaantuomiot leirillä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5426
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3721
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3273
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      11
      2535
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2132
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2057
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      163
      1876
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      14
      1358
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1352
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1154
    Aihe