Aikooko Maisa pitää myös tulevissa häissään mautonta, valkoista hattua. En ole nähty vastaavia hattuja sitten 2010 luvun alun. Saako sulho samanlaisen haiveniensa suojaksi?
Maisan valkoinen hattu
Anonyymi
35<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Huhujen mukaan häissä maisulin exät saavat eri värisiä hattuja. Niitä on tilattu 500kpl ja sininen hattu symboloi a,b ja c osastoon pääsyä. Punainen a ja b ja vihreä pelkkä c. Kaksi mustaa raitaa hatussa kertoo, ettei kumia ole tarvinnut käyttää ja huhujen mukaan suurin osa hatuista on juurikin näitä.
Siis on viivoja hatussa...hmmmm 👍😂
Huhujen mukaan 10 metriä pitkä neitsyt-huntu, joka peittää tekoperseen. Kirjailtuna ruusu jokaista ex:ää kohden. Perseen kohdalla oleva iso ruusu Latvalan miljoonien muistoksi.
Onko ruusuissa värikoodit? Takana punainen jos on saanut kakkostakin ja edessä valkoinen jos vain normipesää.
Ja musta varattu Latvalan miljoonille.
Vaan onko löytänyt mistään tarpeeksi isoja hääkenkiä? On meinaan jalat ainakin kuvissa sen verran isoa kokoa, että kenkien löytäminen voi olla vaikeaa 😳
Hääkutsussa oli Casual Frakki, suluissa ilman kenkiä. Naisilla ei saa olla varpaissa punaista lakkaa, se väri on varattu sekä sulhaselle että morsiamelle.
😂😂😂
Valkoinen on viattomuuden väri. Hävetkää syntiset. Morsian on aina kaunis.ja viaton;)
Ihanaa!! Mekin saamme kansainväliset seurapiirihäät!! ..kuka ottaa kopin kimpusta? noh,tuleva julkkis tietty!!
Maisa juoksee ottamaan kimpun kiinni itse 😄 Saa sitte pian uuden sulhasen ja uudet häät ja on vihdoinkin onnellisen. Uuden kanssa nauretaankin sitten pissat housuissa 😂
Huhuien mukaan Cuck kuittaa häiden laskun ja katselee jalkopäässä hääyön meininkiä. :D :D
Axl kuvaa ja toimii stuntmiehenä. JM on Torsbyssä ja kiittää, että ei ole Mikon paikalla. Kiitos Seiskan.
AM maksaa. :D sama se silloin kuka on morsiamen selässä. Maksumiehenä on kuitenkin Cuck. :D
Ihan sama myös kuka maksaa häät. Jos Latvala maksaa, niin mitä sulla siihen on mitään sanomista. Jokainen taaplaa tyylillään.
Voithan pyytää antaa rahaa sullekin, verukkeella että lopetat keskustelupalstoilla huutelun.
Ai ihan sama? Vähän samalla lailla kuin teille on ihan sama, että kuka Maisan loman maksaa??
Ei se ihan sama ole, jos maksajana on ex-tohvelisankari. :D
Pääseekö jalkopäähän katsomaan hääyön touhuja, jos maksaa häät?? :D :D
Mulle on ihan sama kuka maksaa, kunhan ei mun rahoilla makseta. Toiset voi tehdä omillaan mitä haluavat.
Voi kun sais olla kärpäsenä katossa, olis niin kiva nähdä, miten ihastuksissaan tämän sulhon suku on!
No, kun Maisa valkoisessa neitseellisessä puvussaan, suuri vipsuhattu päässään astelee kirkon käytävää, niin takuulla siinä silmät kostuu 😢
Hämmästyisin todella suuresti mikäli IT_mikolla ei olisi varaa ostaa morsmaikulleen uusia asusteita häihin ja uutta matkavaatetusta sekä laukkuja häämatkalle.
Häissähän vanhaa voi ihan hyvin edustaa se tekoperse,joka on edellisen aviomiehen peruja...
Vanhaa voisi edustaa myös edellisen sulhasen manit 🤔
Valkoinen huntu on neitsyen symboli.
Äkkiäkös sitä Viron klinikalla kipaisee neitsyyden hakemassa...
Eiköhän tuo ole haettu ja kiristetty jo useamman kerran. Sinne vaan valkoisissa vihkivaloja vannomaan, kyllä se Maisalta onnistuu.
Niinkuin monelta muultakin . Hirveintä on katsoa paksuna olevia naisia alttarilla hyi ! Maisa on onneksi kaunis mitä useat ei ole
Se on ihan hyvä syy mennä naimisiin, kauniin ihmisen kanssa. Mitä sitä jos luonne on mitä on, kunhan on kaunis katseltava. Ainahan sitä voi pistää korvatulpat korviinsa ja pistää vaaleanpunaiset silmälasit päähänsä.
Jos vain tuolla perusteella menee naimisiin, niin hyvvee päivää, eipä ole ihminen järjellä pilattu.
Muovinen teko-osista koottu huonomaineinen naikkonen ei ole kaunis!
Muovinen morsian. Kauneus on katsojan silmässä 🤔 Joku tykkää muovisista naisista...
Mitähän myötäjäisiä sulho saa?
Myötätuntoa kaikilta vähäänkään järkeviltä ihmisiltä.
3 mustaa raitaa kertoo kaikkien osastojen läpikäymisestä
Miksi? Kerro?
Miksi ihmettelet? Kerro
Todella typerä ihminen vastaa kysymykseen kysymyksellä 😁 Sinulla ei perusteluja taida olla 🤔
Niinkö, muille aukesi tuo myötätuntotoivotus, mutta sulle ei. Siksi vastakysymys. Miksi ihmettelet ko. kommenttia?
Mielestäni ihan yksinkertainen kysymys sulle, eikö totta?
Maisa on nolojen tilanteiden nainen. Martinan, Tuksun ja Sofian kanssa saman sorttista kastia. Yhteinen nimittäjä noille kaikille on se, että ovat mestareita möhlimään elämäänsä ihan itse 😂🤣 On se taito tuokin 👍