Mitä mieltä olette asiakkaat, kun myymälässä asiakas asoi, niin henkilökuntaan kuuluvat myyjät nauravat kovaan ääneen myymälän puolella ja pulputtaa puhuvat toisilleen , niin että asiakas vaivautuu ostoksilla, kun tulee mieleen, että asiakkaille nauretaan.
Eikö myymälässä henkilökunnan kuulu olla hillitysti taustalla töissä, eikä kovaan ääneen akkalauma raaku pitkin myymälää?
Auran S-Market
2
981
Vastaukset
- Anonyymi
En ole kertaakaan törmännyt moiseen. Jos henkilökunnan normaali juttelu hyllyjä täyttäessä häiritsee Sinua noin paljon, niin laita ensi kerralla nk. korvatulpat. Niitä voi ostaa apteekista. Eikös jutustelu ja naurahdukset anna sellaisen kuvan, että työpaikalla on kiva työskennellä. Olis se kamalaa jos henkilökunta parkuisi töissä ollessaan. Jos epäilet, että ha naureskelevat Sinua, niin kysy ihmeessä onko näin. Jos vastaus on kielteinen, niin siinä tapauksessa Sinulla voipi olla luulotauti. Ainoa paikka missä kenenkään naureskelu tai puheäänet eivät häiritse on hautausmaa. Siellä käyskentely on sopivaa sellaiselle, joka haluaa omassa rauhassa. S-marketin henkilökunta on mukavaa. Minua ei häiritse yhtään, jos henkilökunnasta joku vaihtaa pari sanaa kanssani, kun käyn kaupassa. Otappa keskustelun aloittajakin huumori mukaan elämääsi, niin yhdessä on mukavaa.
Jos ei auta, niin sitten terapiaan. - Anonyymi
S-marketissa on tosi mukavia myyjättäriä ja se yksi on tosi nätti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941783
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa3591196Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"
Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna181188- 961058
- 63848
Vanhemmalle naiselle
Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam36821Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani6774Lapuan liike nyt! rähinöimässä Tampereella
Avoimen rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen poprukat riehuvat Tampereella parasta aikaa.141723- 46716
En vaan ymmärrä
Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla42690