Niitähän on toki runsaasti, esimerkiksi tämä...öö...siis juuri olin sanomassa...öö...varsinkin tämä, erityisesti...öö...kuten kaikki tietävät, siis...öö...nostaisin esiin varsinkin...öö...monta monituistahan on...öö...
Perussuomalaisten saavutukset Eduskunnassa
Anonyymi
13<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Noinhan se on. Tähän mennessä olis voinu syntyä jotain suurempia saavutuksia , koska oppivuosi on kyllä riittämiin. Mutta on syntynyt vain lähes joutavaa lätinää, joka ei johda mihinkään parempaa. Kaikki johtuu Persujen huonosta puheenjohtajasta.
Eipä persujen kansanedustajatkaan ole hääppöisiä.
Paljon vähemmän tai enemmän rikostaustaisia.
Miten niin ei saavutuksia? Turtiainenkin on jo netonnut 12000 matkalaskuilla vaikka eduskunta on ollut pääasiassa kesä- ja joululomalla. Niikkokin on käyttänyt aikansa pääasissa omien taskujensa täyttämiseen.
Halla-ahon suursaavutus on kallup-prosentit. Se riittää Persuille.
Tarkoitko sitä, että persujen äänestäjille riittää se, että heidän edustajansa pääsevät rahastamaan eduskunnassa? Jos on noin, niin täytyy sanoa, että pölhöä sakkia!
Sinähän täällä itket tuloksien puutteesta, ei persujen kannattajat. Joten eiköhän se ole silakka edelleen joka se pölhö on.
No hyvinkin pölhöä jollei ihan pöljää on sakki jok uskoo vielä persuihin. -Persut, tuo villiinty-
nyt porsuparvi pottupellossa tonkaisee kärsillään sieltä täältä, vinkuu paskansa päältä ja jät-
tää haisevat ruikulit hedelmäiseen maahan. Tuo on ikävää touhua.
Juuri näin. Oletko havainnut, ette Persukansanedistajat edustaisivat kansaa?
Oletko huomannut, että yleensäkään kansanedustajat edustaisivat kansaa, minkään puolueen ?
Öyhötystä,+paskanjauhamista,+haukkumista,+"muiden"+mollausta,+itsekehua,+rasismia,+näin+toimii+Suomen+suurin+(gallupien+mukaan),+"puolue"+ettensanos+uskonlahko.+"MUUT",+jotka+ajattelee++ihmisiä,+jotka+ovat+hädässä,+nehän+ovat+kommunisteja,+joita+on+kaikki+muut+76%suomalaisista.+Mutta+persujen+ymmärrys+ei+tähän+riitä.+Pitää+vielä+vaan+möykätä.+
Persujen+suurin+aikaansaa+osa+on+taksiuudistus,+jolla+työllistettiin+pari+tuhatta+monenväristä,+ajettiin+rehellisiä+SUOMALAISIA+lopettamaan+toiminta,+ja+sanomaan,+että+nyt+riittää.
Persut+eivät+ole+koskaan+ajatelleet+muuta,+kuin+maahanmuuttoa+ja+NYT+ÄKKIÄ+RAJAT+KIINNI.
Persu eduskunnassa: Puku istuu. Järki seisoo. Palkka juoksee.
Yleiskuvaus nykyisistä kansanedustajista, puolueeseen katsomatta.
Jokainen pakolainen on voimavara josta voi ammentaa kannatusta.