Aika jännä sinällään jos minä puhun rahasta niin se väännellään aina. Onko kyseisellä ihmisellä huono itsetunto?
Kannan korteni kekoon tasapuolisesti minä olen nimittäin se joka maksaa lasten vaatteet. Maksan myös laskuja ja ruokaa.
En ole siivellä eläjä. Töissä olen aina kun siihen on mahdollisuus.
Kannan korteni kekoon tasapuolisesti minä olen nimittäin se joka maksaa lasten vaatteet. Maksan myös laskuja ja ruokaa.
En ole siivellä eläjä. Töissä olen aina kun siihen on mahdollisuus.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos todella niin halpamaisesti ajattelee mies niin en minä häntä enää mieti.
Sen vielä lisään et tunne minua. Kannattaisiko ottaa selvää naisesta irl ennen kuin rupeaa arvostelemaan tämä miehelle.
Aloittajalta.
Jos et käy töissä niin elä varojes mukaan!
Et voi elää kuin miljonääri jos et tienaa mitään
Etkö osaa lukea käyn töissä välillä.
En elä niin kuin miljoinääri.
Minähän elän omien varojeni mukaan.
Tuota juuri tarkoitin olet kateellinen säästöistäni. Tienaamillani rahoillani minä ostelen jos minulla ei olisi säästöjä mitä olen työstäni saanut en voisi mitään hankkia.
Helppo sellainen henkilö unohtaa joka ei usko sanomisiani ja tuo on jo kiusaamista.
Mun ei tarvi tuollaista paskaa kuunnella kun haluat arvostella etkä sanomisiani usko niin kysyppä mieheltäni miten asiat on. Sitä varmaan uskot kaikessa ja viihdytkin hänen seurassaan paremmin. Minä en ole koskaan käyttänyt toisen rahoja. Oletko sinä kun kokoajan siitä jankkaat?
T:aloittaja
Ja aijon tästä edeskin ostella se että lapselle kun lapsi kasvaa niin ostaa vaatteita ei tee kenestäkään miljonääriä. Voit katsos omiakin aivojasi käyttää juoruja jos niitä on ei kannata aina uskoa kateellisia ihmisiä on ja paljon.
T:aloittaja
Olet kyllä lapsellinen mies et kestä että naisella on rahaa sehän on hyvä asia että on säästöjä.
T:aloittaja
Olet kyllä lapsellinen mies et kestä että naisella on rahaa sehän on hyvä asia että on säästöjä.
T:aloittaja
Niin onkin unoha tuollainen mies taitaa olla asenne ongelma.
Miksi oi miksi. Joku täällä selvittää tälläistä? Ainakaan minun tai minun perheeni raha-asiat kuulu kenellekään. Siinäpä kuvittelee ihan mitä lystää. Kaikki on vallan mainiosti ettei paremmasta väliä.
Siksi koska puhutaan paskaa niin selvennin asian.
T:aloittaja
Olet kyllä oikeassa 15:32 ihan sama mitä ajattelee.
Juu ymmärrän kyllä. Mutta paskan puhujia riittää aina ei niille kannata selvittää haluavat vai pahaa mieltä tuottaa.
Kulutat vaan itseäsi eniten kun koitat puolustautua ne pitää jättää omaa arvoonsa.
Tietysti jos menee ihan häiriköintiin ja kiusaamiseen niin eri juttu.
Itse ainakin annan jauhaa.
Jos itse tietää totuuden ja läheiset niin se tärkeintä. Tsemppiä.
Kiitos kirjoituksestasi minä ajattelen myös niin että riittää kun itse tietää asioiden oikean kannan.
T:aloittaja