Paljon kohua aiheuttanut kissojen ampuminen, oliko se nyt jossain pohjanmaalla?
Moni on sitä mieltä että " kissa ei kuulu Suomen luontoon ja se pitääkin hävittää"!
No kuinkas sitten Ilves? Kissa sekin on
Näiden vouhottajien mielestä kissa tekee tuhoa luonnossa, voi Jeesus! Mitä tekee ihminen?
Tekee mm. avohakkuita myös lintujen pesimisaikaan ja tuhoaa lintujen pesiä. Kyllä se niin on että ihminen ei kuulu luontoon...enää!!
Tyrmistyttäviä kommentteja näiltä kissojen vihaajilta, ei paljon äly päätä pakota, onko syynä sukurutsaus kun ei tuon vertaa järkeä ole!!
Kissa luonnossa!
6
113
Vastaukset
- Anonyymi
Minä en tiijä mittää mehtäkissoesta.
- Anonyymi
Jokainen henkilö on velvollinen lopettamaan taajaman ulkopuolella liikkuvan kissan.
- Anonyymi
Väärin väärin! Luepas hieman lakia niin tiedät sitten tuonkin. Tässä se nähdään kuinka tyhmiä on pienten tuppukylien ihmiset!!
- Anonyymi
"velvollinen" selitäpäs hieman tarkemmin tuota ilmaisua!?
Mitä jos tuota velvollisuutta ei täytä nähdessään kissan taajama ulkopuolella? Joutuuko syytteeseen ja kenties linnaan!
- Anonyymi
Eihän tämä voi olla edes totta. Eiköhän ;velvoittaja miettisi ensin että tämä kissa voi olla karkuteillä ja näin ollen jollekkin rakas lemmikki.?
- Anonyymi
Ne on nämä pikkukylän juntit jotka ampuu kaiken minä liikkuu ja katsovat vasta sitten minä se oli.
Keski-Suomessa, Hankasalmella oli sattunut tapaus jossa peurajahdissa ollut junttieinari ampui koiran joka kulki omistajansa edessä lenkillä!!
Aivan kaikille ei pitäisi ase-ja metsästyslupia myöntää! Koiran omistaja oli koiransa takana välittömässä läheisyydessä. Koira ilmestynyt puskan takaa metsästäjän junttieinarin näkökenttään.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!8511818Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla988956Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1004819Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka364105- 1004054
Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti63896Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j113689Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle263519Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden03390Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.433299