Olen muuttamassa ja minulla on nyt dna netti ja matkanetti. Tulevassa asunnossa on ilmainen 10m netti niin voiko määräaikaisen sopimuksen purkaa ilman sanktioita ja muuttaa ilmaiseen 10m nettiin.? Nykyisessäkin asunnossa pitäisi olla ilmainen entti, mutta kun muutin tähän oli määräiakainen matkanetti 19.90e/kk ja dna sanoi ettei voi muuttaa ilmaiseen nettiin.
Viesti dna:lta.
Taloyhtiön sopimus DNA Netti ja Matkanetti 14,90€/kk on määräaikainen 07.11.2020 saakka ja jotta voin sen päättää ilman sanktiomaksua, täytyy uuden osoitteesi saatavuustilanne netille varmistaa, voiko siirtää, esimerkiksi. Voit myös kertoa uuden osoitteesi 01.03.2020 alkaen, niin voin tarkistaa, onko sinne saatavilla taloyhtiön sopimusta
ilmainen taloyhtiönetti
Anonyymi
2
614
Vastaukset
- Anonyymi
Kasvata sitä taloyhtiön nettinopeutta, jos sen voi tehdä dna, niin luulisi että voisi purkaa.
Jos kiinteistölaajakaista on DNA:n, niin aina löytynee jonkinlainen sopimus, mutta jos ei ole, niin sinulla sitten on kaksi yhteyttä.
Ota selvää tarvitseeko "ilmainen" yhteytesi esimerkiksi VDSL-modeemin toimiakseen. Mielestäni sen DNA Netin päättämiseen on muutto asuntoon, johon DNA:n kiinteää laajakaistaa ei ole saatavana riittävä syy sopimuksen purkuun.
Huomaa, että sen mahdollisen modeemin tarvitset joka tapauksessa, ellei sinulla sellaista jo ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1692607Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19737Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait212722Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678