Malttamatta odotetut käräjät vihdoin edessä. Käräjäpäivä määrätty ja haasteet matkalla. SKE tykit paukkuvat Marcon malliin ja maltillisten nallipyssy pihahtaa porilaisen siivouskomeron nurkassa heiluvaan karvaiseen käteen. Nyt on pelissä kaikki, SUOMI, SKE ja koko kansa... myös vastaajain Salmen, Lindströmmin ja Loimupalon vapaus. Kuten tiedämme jo SKE "maltilliset" kaappasivat puoluehallinnon yhdistyslakia rikkovin toimin, viranomaisia harhauttamalla ja väärensivät jopa pöytäkirjankin - törkeällä tavalla ja vieläpä tahallisesti omaa taloudellista etuaan hyödyntääkseen. Mitä sanoo laki? Törkeä viranomaisten harhaanjohtaminen, oikeustoimen tahallinen häirintä, törkeä kunnianloukkaus, tietoturvarikos ja asiakirjaväärennös. Tuomio pelkästä asiakirjaväärennöksestä on että syytetty on langettaen määrettävä sakkoihin tai/sekä EHDOTTOMAAN vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi sekä yksin tai yhteisvastuullisesti vahingonkorvauksiin. SKE on pelastuva. Suomen kansa kiittää.
SALMI, LINDSTRÖM JA LOIMUPALO KÄRÄJILLE! HÄKKIKIN PAUKKUU???
21
118
Vastaukset
- Anonyymi
Marco johtaa, Suomen kansa taistelee ja SKE voittaa!
Kansalaisten vaateet ovat nyt kovat. Suomen kansa on raivoissaan. Kansa huutaa jo! Sapötöörit vastuuseen. Salmi, Loimupalo, Linströmmi ym. alas alas ja alas! Kaikki tuon huijarihallituksen rikokset ja väärinkäytökset julki. Porin siivouskomeron ovi säppiin. Korvausvastuu ja joka tuhlattu sentti takaisin - Anonyymi
Maltilliset saadessa vankeustuomioita heidät kannattaa ehdottomasti sijoittaa muslimien osastolle. Suomalaisten vankien keskuudessa ovt epäsuosittuja mutta muslimit rakastavat näitä jotka ovat puolustaneet koraanin pyhyyttä julkisesti.
- Anonyymi
Ja valtakirjajohtaja puhuu!.
Ansiot. 6kk ehdollista ganhi laisesta vastarinnasta. 314 äänen kansanedustaja, naimaton 7 seitsemän lapsen isävaari! Yrittäjä jo kolmannessa polvessa.- Anonyymi
Plus
2 vankilatuomiota, useita sakkoja
- Anonyymi
Manolla voimassa oleva Vankilatuomio väkivallasta.
- Anonyymi
Tuotanuinnii arvatkeehan kenen puolella allahi on? Jos arvvootte että sen de witin puolella niin arvatkeehan toisen kerran niin alakkaa männä oikkein.
Oikia vasttaus, maltillisten puolella.- Anonyymi
Tuotanuinnii arvatkeehan kenen puolella allahi on? Jos arvvootte että sen de witin puolella niin arvatkeehan toisen kerran niin alakkaa männä oikkein.
Oikia vasttaus, maltillisten puolella.
Kajaanin puolue kokous oli laillisesti kutsuttu 23.11.2019.
Silti sinne pyrki puolueesta erotetut jäsenet, jotka yrittivät tehdä valtakirja kaappauksen "oikean puolue johdon nimissä" ja kun puoluekokous ei hyväksynyt valtakirjojen käyttöä nämä puolueesta erotetut "oikean puolueen johtajat" siirtyivät kokous huone kekkoseen joka oli samassa rakennuksessa, ja tekivät RIKOKSEN josta joutuvat vastuuseen. - Anonyymi
Tuotanuinnii arvatkeehan kenen puolella allahi on? Jos arvvootte että sen de witin puolella niin arvatkeehan toisen kerran niin alakkaa männä oikkein.
Oikia vasttaus, maltillisten puolella.
Kajaanin puolue kokous oli laillisesti kutsuttu 23.11.2019.
Silti sinne pyrki puolueesta erotetut jäsenet, jotka yrittivät tehdä valtakirja kaappauksen "oikean puolue johdon nimissä" ja kun puoluekokous ei hyväksynyt valtakirjojen käyttöä nämä puolueesta erotetut "oikean puolueen johtajat" siirtyivät kokous huone kekkoseen joka oli samassa rakennuksessa, ja tekivät RIKOKSEN josta joutuvat vastuuseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuotanuinnii arvatkeehan kenen puolella allahi on? Jos arvvootte että sen de witin puolella niin arvatkeehan toisen kerran niin alakkaa männä oikkein.
Oikia vasttaus, maltillisten puolella.
Kajaanin puolue kokous oli laillisesti kutsuttu 23.11.2019.
Silti sinne pyrki puolueesta erotetut jäsenet, jotka yrittivät tehdä valtakirja kaappauksen "oikean puolue johdon nimissä" ja kun puoluekokous ei hyväksynyt valtakirjojen käyttöä nämä puolueesta erotetut "oikean puolueen johtajat" siirtyivät kokous huone kekkoseen joka oli samassa rakennuksessa, ja tekivät RIKOKSEN josta joutuvat vastuuseen.Minkä rikoksen tekivät?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkä rikoksen tekivät?
Marco puolustelee itseään käräjillä.
Tässä tulee viisaita sanoja, kannattaa kuunnella tarkasti voitte oppia jotain:
https://www.youtube.com/watch?v=aLsEHGEM2Zc&list=PL-XTZkUFyw5YSumnhNU4mDZHcMlTcAqtw&index=23&t=0s
- Anonyymi
SKEn puheenjohtaja, päätoimittaja Marco De Wit on alfa ja puoluejohtajana koko puoluekenttäin kirkkainta kärkeä. Marcolla on visiointikykyä, hän harjoittaa rehellistä delegointia, asioista tiedottamista, positiivisen ja negatiivisen palautteen antamista rakentavasti ja peräänkuuluttaa aina oikeudenmukaisuutta sekä rehellisyyttä. Marco de Wit on innostaja joka saa puoluekenttänsä dynamiikkaan. Alituiseen haluun tehdä parhaansa ei oman vaan muiden edun puolesta. Siksi minä kannatan Marco de Witin johtamaa SKEtä ja haluan laittaa myös itseni likoon niin puolueen kuin kansammekin menestyksen takaamiseksi.
- Anonyymi
Marco on nyt todella saanut koko puoluekenttänsä omaan hanskaan. Paljastettuaan Salmi, Lindström ym. porukan valheet ja väärinkäytökset omaa työtään säästämättä Marco on saanut myös runsaasti uusia kannattajia myös S K E: n ulkopuolelta. Viime päivien mediointi on osoittanut että Marco De Wit on tasapuolinen kaikkia kohtaan. Hänellä on myös taito hallita negatiiviset tunteensa, hallita oma poliittinen alueensa ammatillisesti ja oikein.
Tietysti hänessä on lisäksi roppakaupalla positiivista virtaa ja karismaa, hän rohkaisee ja valmentaa puolueen jäseniä kehittymään niin politiikassa sekä yleensäkin ihmisinä, hän osaa hyödyntää asiantuntijoita hän kulkee aina poliittisesti ja ammatillisesti askeleen edellä muita. - Anonyymi
Voi kovimmillaan häkki kolahtaa tuolle kolmikolle, tai sanotaanko kaksikolle. Loimupalo pitänyt varansa ja vältellyt nimerkirjoitusta, kovimmat kakut napsuu kuitenkin nimerkijoittajille joilla suurin vastuu. Lindströmille pieni kuuri kiven sisässä voisi tehdä hyvääkin, tuota painoa kun on nyt hurjasti.
- Anonyymi
Onko tiedossa meinaako ari raahata ruhonsa ensi viikolla oikeuden eteen?
- Anonyymi
Pekkaniskan raskaalle kalustolle on ainakin varaus Kempele-Tampere.
- Anonyymi
Tuotanuinnii minä tulen paikalle. Sharia-lain mukkaan öisin suapi syyä niin paljon kun kukin haluaa. Sen taki minä ja muut maltilliset kannatamme sharia-lakia kuten myös enintään kuuen tunnin työpäivää täydellä palkalla.
- Anonyymi
Jos tuo kolmikko tuomitaan niin toitetaanko nuo välittömästi Kylmäkosken vankilaan? Erityisesti ylipainoiselle varmasti uusi elämys ottaa vähän diettiä.
- Anonyymi
Ikävää että kolmikon leikit on nyt leikitty.
- Anonyymi
Otsikon nimet ovat kaikki ainakin rajusti suvakkeja
- Anonyymi
Lindström on myöntänyt asiakirjaväärennöksen oikeudessa ja tuollaisesta ei sakoilla selviä. Vankeutta taitaa olla tulossa papparaiselle.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294977Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1554776Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2154762Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1194580Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32148- 661677
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241574- 1911281