Persuthan eivät vuonna 2015 laittaneet. Näinköhän on ruottalaisissa enemmän munaa, kun naapurista koittaa nyt potentiaalinen uhka?
Samalla nähdään ruottipersujen todellinen voima.
Samalla nähdään ruottipersujen todellinen voima.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Miksi ja miten Persut olisivat voineet laittaa Haparanda-Tornion rajan kiinni ? Mikä uhka sulla nyt on menossa ?
Meillä Suomessa on peli nyt menetetty. Tauti on jo täällä.
Ruotsalaiset voivat vielä pelastaa nahkansa laittamalla saman rajan kiinni, jonka yli persut laskivat vuonna 2015 noin 35 000 haittaeIiötä. Ruotsipersuilla on siis näytön paikka.
Hallituksella näytön paikka laittaa ne 30 000 haittamuuttajia takaisin, no ei kun lisää terroristeja mökkiin kuin sipi pyysi lisää marjanpoimijoita.
Sipi voisi laitta ne 35000 takaisin talvella ei ole marjanpoimimista, siinä säästyisi isolantti.
Samuli Salminen — University of Helsinki
Maahanmuuton kustannukset suomalaisille veronmaksajille
Ihan pitää kysyä, että miksi persut jättivät tämänkin, heidän meluamansa vastuun hoitamatta? Ehkä tässä on käynyt niin, että persut ovatkin tosi paikan tullen kädettömiä?
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/perussuomalaisen-uusi-pesti-naurattaa-poliitikkoja-tehtavana-purkaa-rajaesteita-pohjoismaiden-valilta/0c652e46-fe7f-4cbd-a9e2-a1d4fd
Persuilla on nyt ihan oma "rajojen sulkija" Pohjoismaiden neuvostossa. Nyt vaan kaikki pommittamaan Luua ja homma hoituu käden käänteessä vai menookö kaikki taas reisille?
Minkähän vastuun hoitamatta jättämisestä nyt olisi kysymys ?
"Hallituksella näytön paikka laittaa ne 30 000 haittamuuttajia takaisin."
2015 - 2017/06 halla-aholaisilla persuilla oli itsellään ollut mahdollisuus hoitaa maahanmuuttajat takaisin, kun persut olivat hallituksessa. Nyt vastuu onkin siirretty nykyhallitukselle, kun siis persut eivät tehneet mitään, nyt vaatimaansa.
Mikä tässä on vaikeaa ymmärtää, persut olivat vastuussa ja itse kirjoittaneet maahanmuutto-ohjelmat. Kyllä vastuun hoitaminen jäi retuperälle vai väitätkö taas että siihen olisi ollut joku este!
Soldiesérs of Finland:n kakkapersut uhoten laittoivat rajatkii. Kuului tulevan haittamaahanmuuttoa. Soldiers of Finland:n amerikkaa spiikkaavat put tö frontiieerline stop.
juunou.
Haaparannan ja Tornion kuntakokeilu on meidän persujen mielestä mennyt ouvertölain. Nou enimoor kuntakokeilu vith sveeden. Sveeden suks. Finland iis nou europe eni moor. Finland iis intependent vrom sveedika. Nou haittamuuto from sveedika tu finlandia.
Ei ollut mahdollista hoitaa tuota asiaa muulla tavalla, Soinistit pitivät silloin tiukasti ohjaksia puolueessa ja Sipilä ja Orpo puolueineen hallituksessa, ja koska Soinistit roikkuivat kynsin hampain Audin takapenkillä ja Hallituksessa, asiaan ei ollut muunlaista ratkaisua saatavissa, kuin se joka on tehty.
Läntinen maaraja on Suomen aktiivisin huumekuljetusreitti suoraan malmön satamasta ja reitin toimivuuden takaa aarniolaisuus ja kommarivirkakunta koko laajuudessaan, on taannut isolla volyymilla jo 90-luvun alusta lähtien. Vapaan huumekuljetuksen vaikutukset kykenevät kaikki täysjärkiset näkemään varsinkin Tornio-Rovaniemi-Oulu akselilla, sekä muualla Suomessa. Ja yhä edelleen 2020 tämä tulee jatkumaan.
Joten läntistä maarajaa ei tulla jatkossakaan valvomaan millään muotoa.
Niin ja nyt vaaditte sitten, nyt siis pitäisi kerta heitolla tehdä se, mihin Persut ei kyennyt? Se vain on havaittavissa, että kyllä te Persut jälkikäteen vaaditte muilta, kun itse ette kyenneet mihinkään. Selityksiä riittää ja Soinin vika ja Audin takapenkin vai oliko se nahkapenkin. Huomaatko miten helppo on valehdella itselle ja vakuuttaa sillä muutkin "kädettömät" Persut
Orpo ei ollut persu (sen toki tiestikin mutta olet sata tuhatta kertaa tietämättöminäsi - maksetaanko sinulle ärkkopeeltä palkkaa?)
Vasurit näytyävätkin olevan todella kädettömiä.
Miksi et vasuri palauta noita, nyt heti ???
Turha hokea persua, kun vastuu on vasureilla.
Vaaditte sitä ? Mitä ?
En edellenkään ole Persu.
Soinistit töpeksivätolan takaa, siksi he joutuivat muuttumaan Sinisiksi, siis mikä sinulla nyt on se ongelma, taas ?
Sinä joka vihaat persuja ja kuitenkin vastustat terroristeja niin kenen puolueesta löydät itsellesi samanmielisiä?
Vihervassut pitävät väkisin maassa 35000 matua.
Miksi??