LAINANHAKU JA NOSTO TOISTAISEKSI POISSA KÄYTÖSTÄ
Pahoittelemme tästä aiheutuvaa vaivaa.
...Hyvä asiakkaamme, nostomahdollisuus on väliaikaisesti poissa käytöstä. Uskomme, että katko on lyhytaikainen. Pahoittelemme tästä aiheutuvaa haittaa....
Mikä on lyhyt aika?
Onko tietoo.
Euroloan..
15
2150
Vastaukset
- Anonyymi
Kysy heiltä fb n kautta niin vastaavat
- Anonyymi
Miksi et kokeile https://www.varmalaina.fi palvelua...
- Anonyymi
Eikä toimi asiakaspalvelu tai mikään muukaan. Se firmahan Mash Group on velkasaneerauksessa ja todennäköisesti pian konkurssissa.
Googlaa lisää jos et usko. Sieltä ei kukaan tule enää ikinä saamaan lainaa tai asiakaspalveluakaan. - Anonyymi
sain viestin.
Järjestelmäämme on ilmennyt tekninen vika, jonka vuoksi nostoissa saattaa mennä pidempi aika. Heti- ja pikanostot ovat poistuneet käytöstä huoltotyön ajaksi.
Tutkimme parhaillaan ongelmaa ja pyrimme maksamaan noston tilillesi heti kun se on mahdollista
Ystävällisin terveisin,
Taru
Ei kai se Taru sentään ole valehtelija.
Harkitaan jatko toiminpiteitä....- Anonyymi
Tämä väliaikaisti poissa käytöstä on jatkunut lokakuusta. Mulle virkailija saboi että tammikuussa lainananto pitäisi olla taas toiminnassa, mutta turha luullo. Konkkaan kai menee?
- Anonyymi
Koko ajan firmalle tulee kassaan rahaa kun asiakkaat maksavat lainojaan. Lainat on maksettava vaikka nosto ei olekaan käytössä. Uskoisin että kun on tarpeeksi taas firmalla rahaa kassassa niin nostotkin onnistuu. Heille tulee varmasti satojatuhansia euroja kuukaudessa lainanlyhennyksistä rahaa tilille.
- Anonyymi
Heh, ihan positiivinen arvio asiasta tämä. Euroloanissa (Mash Group) on niin paljon erääntynyttä velkaa kansainvälisille suursijoittajille, ettei nämä Euroloanin asiakkaiden lainanlyhennykset riitä mihinkään. Hienoa toki olisi jos riittäisi ja rahakone käynnistyisi taas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heh, ihan positiivinen arvio asiasta tämä. Euroloanissa (Mash Group) on niin paljon erääntynyttä velkaa kansainvälisille suursijoittajille, ettei nämä Euroloanin asiakkaiden lainanlyhennykset riitä mihinkään. Hienoa toki olisi jos riittäisi ja rahakone käynnistyisi taas.
Eli heille tulee pian Intrumilta kirje...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heh, ihan positiivinen arvio asiasta tämä. Euroloanissa (Mash Group) on niin paljon erääntynyttä velkaa kansainvälisille suursijoittajille, ettei nämä Euroloanin asiakkaiden lainanlyhennykset riitä mihinkään. Hienoa toki olisi jos riittäisi ja rahakone käynnistyisi taas.
Eli heille tulee pian Intrumilta kirje...
- Anonyymi
Se Euroloanin lainan haku on vieläkin pois käytöstä. Outo juttu kyllä!
- Anonyymi
Ilmeisesti Euroopan palaa takaisin jossain vaiheessa. Lukekaa:
https://www.euroloan.fi/Newsroom/COVID-19 ruuhkauttaa asiakaspalvelua - ei puhelinpalvelua- Anonyymi
Siis 20.3.2020 kirjoitettu juttu oli Euroloanin sivuilla jossa lukee näin:
”Kuten monessa muussakin työyhteisössä, on koronavirus COVID-19 johtanut meilläkin erityisjärjestelyihin. Kaikki työntekijämme ovat siirtyneet toimistoista etätöihin, mikä tekee asiakaspalvelun pyörittämisestä tavallista kimurantimpaa. Yhteydenottoja ja kyselyitä tulee nyt myös tavallista runsaammin, mutta pyrimme ruuhkasta huolimatta vastaamaan viesteihinne mahdollisimman nopeasti.
Rajallisten resurssiemme johdosta emme valitettavasti pysty ylläpitämään puhelinpalvelua, vaan pistämme kaikki paukut sähköpostilla tuleviin yhteydenottoihin vastaamiseen. Vastauksen saaminen omaan viestiin saattaa silti kestää tavallista pidempään, sillä puramme viestisumaa vanhimmasta alkaen.
Muistutuksena myös, että vastaukset moniin yleisiin kysymyksiin löytyvät infosivultamme. Oman luoton tiedot ja laskut pääsee tarkistamaan nopeimmin kirjautumalla omalle my.euroloan-asiakastilille.
Nykyhetki on varmasti sinullekin poikkeuksellinen, mutta kunhan tilanne tästä normalisoituu, pääsemme varmasti taas tarjoamaan palveluamme totutunlaisella tavalla.
Turvallista kevättä toivottaen
Euroloan” - Anonyymi
Nyt se niiden pitkä tauko on koronan syytä, vaikka sivut olivat jo alhaalla ennen sitä 🤔
- Anonyymi
Siis Euroloan.
- Anonyymi
Koko ROSKA firma on konkursissa. Meni nurin viime vuonna!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli5110153Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1195927"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn684545Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois
Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul73402Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1413157Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji2812996Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1502819Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota632743Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait312097- 201777