Kuntapäättäjä kyseenalaistaa holokaustin ja maailmansodan Mitä mitä

Anonyymi

Ei ole nyt kaikki muumit laaksossa.

Hänen uusnatsikaverinsa riehuvat somessa nyt urakalla.

Asiasta kirjoitti ensin Iltalehti

14

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jospa se on syönyt ruokaa, jossa on ollu väärät taajuudet. Sen vuoksi on tuollaisia juttuja.

      • Anonyymi

        On ne niin kauheita nuo sosiaalidemokraatit holokausti kieltämisineen


    • Anonyymi

      Lukekaa historiaa ja perehtykää asioihin,niin tiedätte totuuden ja pystytte muodostamaan oman kuvanne.
      3 kertaa birkenaussa vierailleena pystyy jo paljon päättelemään.

      • Anonyymi

        Oikein hoopoista ulostuloista saa jo hyvän käsityksen ilman birkenautakin.


      • Anonyymi

        - Joku aika sitten esitettiin joltain taholta sellaista että historiaa pitäisi kouluopetuksessa vähentää (kenties jopa poistaa kokonaan). Nykyisen koululaitoksen läpivirtausperiaate näyttää kyllä toimivan sellaisenaankin.
        - Kyseinen 'kuntapäättäjä' vaikuttaa kyllä jossain mielessä aktiiviselta ja tavallaan lahjakkaaltakin, mutta kyllä hänen pyöränsä joidenkin asioiden suhteen heittää pahasti. En tiedä yhtään hänen opillisesta laajuudestaan, mutta paitsi että peruskoulun selvittäisi 'läpäisyperiaatteella', niin kyllä tohtoriksikin voi päästä todella putkinäköisellä kapealla asiantuntemuksella, muun tietämyksen ollessa sitten vain suuressa määrin erilaisia luulotteluja. - Kyseinen kunnallispoliitikko olisi aktiivisuudessaan saattanut päästä pitkällekin, jos olisi ymmärtänyt pitäytyä vain keskivertosuomalaisen normaalin arkipäivän kysymyksiin, mutta ehkä juuri tuo ymärtämättömyys esti häntä sellaisen tajuamista.


      • Anonyymi

        Vaikka kävisi 30 kertaa Birkenaun museossa se ei vielä todista mitään, paikkaahan on jälkikäteen monilta osin muokattu. Se on sitten eri asia jos tekee niin kuin muutamat aktiiviset revisionistit jotka tutkivat raunioita ja ottivat sieltä näytteitä, näytteistä paljastui ettei syanidijäämiä löytynyt kaasukammioiksi väitetyistä huoneista, mutta niistä pienistä huoneista joissa vaatteita desinfiointiin niitä jäämiä löytyi.
        Esim. Fred Leuchterin löydöksiin ei haluttu uskoa mutta Puolan Krakovan työryhmä sai samat lopputulokset ja sen takia työryhmän raporttia ei haluttu laajemmin julkaista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oikein hoopoista ulostuloista saa jo hyvän käsityksen ilman birkenautakin.

        Sinun birkenau on moneen eri kertaan uudistettu aina tilanteen mukaan ihmisten mielikuviin voi vaikuttaa


    • Anonyymi

      Ajattelin käynnistää hertsigeneraattorini ja suuntaan sen aluksi polvijärven suuntaan, saas näkyä miten alkaa vaikuttaa.

      jospa kuntapäättäjät siellä alkavatten harrastaa ihan säveltapailua kesken kuntakokoustamisen.
      musiikkikaupan sinne nyt ainakin kannattanee perustaa, pääsevät tutustumaan hertsien ihmeelliseen maailmaan.

      laiduttaminenkin luulen onnistuu tietyllä taajuudella.

    • Anonyymi

      Pauliina myös väittää kirjoituksissaan, että rokotuksissa sirutetaan ihmiset, että muuttuvat etäohjattaviksi :D
      Kai myö ollaan tälläisiä taajuuksilla ohjattavia robotteja sitten :D

      • Anonyymi

        Voe helevetti mitä soopaa. Siinä on yhteiset asiat hyvissä käsissä Polvijärvellä. Onneksi olkoon!


      • Anonyymi

        Voi kauheeta. Eikö ole tähän mitään torjuntakeinoa.


    • Anonyymi

      Historia ei muutu somessa totuus on totuus.

    • Anonyymi

      Todellakin Kuhlman nosti itsensä ihmisten tietoisuuteen todella valitettavalla menetelmällä. Hävettää olla kesäisin Polvijärventien varrella. Mikä lienee ko. henkilön akateemisuusaste (ei pelkkä koulutus vaan muukin elämisen varrella imetty sivistys), mutta suuria puutteita siinä on. Lukisipa esim. parit omaelämänkerrat, joita leireiltä pelastuneet ovat kirjoittaneet. Miten hän muuten selittää sen, että jo eloonjääneiden kuolleista perheenjäsenistä ja sukulaisista muodostuu valtavat kuolleiden lukumäärät. Olen vieraillut leireillä, joissa on mm. esillä kuolleiden kuvia ja nimiä, joita tutkailemalla pääsee erilaisiin arkistoasiakirjoihin. No en odota, että tämä omaa historiaansa luova henkilö ryhtyisi moiseen urakkaan - ajattelunsa vaan mitätöi puolueettomien historioitsijoiden uurastukset vuosikymmenten ajalta. Kuinka kummassa tällainen henkilö osaa, taitaa ja edes haluaa muiden ihmisten parasta, kun omatkaan asiat eivät taida olla ihan kunnossa. - Säälin polvijärveläisiä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      300
      2225
    2. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      220
      2122
    3. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      51
      1337
    4. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      87
      1251
    5. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      101
      1203
    6. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      82
      1201
    7. Millainen ihminen linda brandt-ahde on

      Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta
      Lappeenranta
      43
      1195
    8. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1147
    9. Ketä sinä

      Odotat oikeasti. Miksen sulle totta olla saa.
      Ikävä
      117
      1070
    10. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      62
      973
    Aihe