"Laajasta lapsiin kohdistuneesta seksuaalirikoskokonaisuudesta syytetty mies on määrätty mielentilatutkimukseen".
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006390916.html?ref=rss
Helsingin käräjäoikeus antoi ”Enoksi” kutsutun miehen tapauksessa välituomion perjantaina.
Uutinen päivittyy.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006390916.html?ref=rss
Helsingin käräjäoikeus antoi ”Enoksi” kutsutun miehen tapauksessa välituomion perjantaina.
Uutinen päivittyy.
Vastaukset 11
Vanhimmat
"Helsingin käräjäoikeus määräsi "Enona" tunnetun miehen ja toisen Helsingin Laajasalon laajan seksuaalirikosjutun vastaajan mielentilatutkimukseen".
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/eno-maarattiin-mielentilatutkimukseen-karajaoikeus-ei-ottanut-viela-kantaa-siihen-saako-mies-rangaistuksen/7709596
Käräjäoikeus päätti asiasta tänään. Välituomiossa käräjäoikeus katsoi, että "Eno" sekä tapaukseen liittyvä toinen vastaaja menettelivät syytteissä kuvatulla tavalla joitain syytekohtia lukuun ottamatta.
Käräjäoikeus ei kuitenkaan ottanut kantaa vielä siihen, mistä rikosnimikkeistä asiassa on mahdollisesti kyse, tai onko vastaajat määrättävä rangaistukseen.
Asia ratkaistaan sen jälkeen, kun vastaajien mielentila on tutkittu. Mielentilatutkimus suoritetaan, jotta saadaan selvyys siihen, ovatko vastaajat olleet syyntakeisia tekojen aikaan.
"Enona" tunnettua miestä syytetään muun muassa useista törkeistä raiskauksista ja törkeistä lapsen seksuaalisista hyväksikäytöistä. Jutussa on myös toinen, nuorempi syytetty.
Syyttäjä on kertonut, että nuorempi syytetty on toiminut osittain yhdessä pääsyytetyn kanssa. Jutussa on yhteensä 35 syytekohtaa, joista valtaosa koskee "Enoa" ja huomattavasti pienempi määrä toista syytettyä. Molemmat miehet ovat kiistäneet syyllistyneensä rikoksiin.
Suomessa Neuvostoliiton systeemi. että toisin ajattelijat ja muut suljetaan mielisairaaloihin.
Nuo valtion mielisairaalat Vanhan Vaasana sairaala ja Niuvanniemi ovat todella pahoja paikkoja. Jos et ole mielisairas sinne mennessäsi sinusta tulee mielisairas kun joudut olemaan noissa sairaaloissa.
Miten tuo marokkolainen oli Suomeen päässyt/tullut?
Miten tuo marokkolainen muhhhammed teki työtä """työperäisessä maahanmuutossa""" ?
Miten se paikkasi paikkasi Suomen ns. """"työvoimapulaa""" ????
Miksi Mohamed El Fatimia kutsutaan enoksi ?
Kyllä niiden ihmisten mielentila tulisi tutkia , jotka ovat suostuneet seksiin tuon näköisen enon kanssa !
Luulisi, kun tuon pärstän olisi kerran nähnyt, niin lähtisi kirkuen karkuun, eikä koskaan palaisi.
Noita juttuja ei saa oikein paniikkihäiriöksi niin jos se sitten on mielenhäiriö kun panettaa. Ja onhan aina se kulttuuriero, ei voinut marokon eno tietää että viinalla ja karamelleillä ei olisi saanut narrata lapsia.
Panokkihäiriö?
Eipä se ole millään tavalla terve ennää tuollanen ihminen... Suljettuun huoneeseen tai kellariin joutanee yksin ei ulkoilua, ruan saa kerta päivään... Se laittas miettimmään... Ehken....
tytöt ovat kaikki pelkä lutkija, vitun hinta on tupakantumpi
Mitkähän on perusteet mt-tutkimukselle? eihän pedofiila ole luokiteltu mielisairaudeksi. Jos olisi niin kaikki homotkin täytyisi luokitella hulluiksi
Jos saa hullun paperit, niin voi päästä jo vuodessa, parissa Niuvasta ulos kun vakuuttaa lääkäreille, että kikkeli on hallinnassa. Linnatuomio tarkoittaa 6- vuotta, joista siis vähintään kolme joutuu lusimaan tiukasti eristettynä.