Kokemuksia Kauraslammen koulusta

Anonyymi

Millaisia kokemuksia on Ylöjärven Kauraslammen koulusta? Miten sisäilmaongelmat on ratkaistu ja vaihtuuko opettajat paljon? Pelikenttä ulkona näyttää kivalle..

19

4718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikäpä koulu olisi sisäilmaongelmista vapaana.... Opettajat ovat vaihtuneet paljon viime vuosina. Pelikenttä on joo kiva.

      • Anonyymi

        ei pidä paikkaansa koska opettajat on liimattu pöytään kiinni että avaa silmäsi tanan jonne


    • Anonyymi

      Sijaisissa on paljon vaihtuvuutta. Virkoihin valitaan usein koulun ulkopuolelta.

    • Anonyymi

      Aivan paska koulu.

      • Anonyymi

        real
        upea
        mahtipontinen
        approved
        täysin hallinnossa
        noble
        pappa
        karva
        muna
        kulli
        100 pontsia sulle ja tälle viestille


    • Anonyymi

      Meillä nuorimmat lapset Siltatiellä ja vanhemmat Veittijärvellä. Vettijärvellä opetus on parempaa ja tehtävät haastavat enemmän. Siltatiellä on havaittavissa isoa vaihtuvuutta henkilökunnassa ja ovat jotenkin riitaisan oloisia.

      Näin rakennusalan dippana aina hassua lukea näitä pelkoja homekouluista. Kaikki rakennusalalla toimivat ymmärtää, kuinka paljon haitallisempi uusi rakennus on käyttäjilleen kuin vanha, josta kemikaalit ovat jo haihtuneet. Suurin osa vielä asuu vanhoissa - oikeasti homeisissa - asunnoissa. Koulu sitten on kuitenkin se, jossa lähdetään laumapaniikin perässä juoksemaan.

      Jos sisäilmaongelmien terveyshaitat pelottavat, aloittakaa poistamalla kotinne joka ikinen pesuaine. Niissä kun on ftalaatteja, jotka ovat suurin keuhkosairauksien aiheuttaja, uusien rakennusten rakennusmateriaalien lisäksi.

    • Anonyymi

      ei kannata mennä mua särkee jokapäivä päätä kunn on niin paska ilma. älkää harkkita lapsellelle. ihan paska oikeesti rekseillä on asennevika ja ei saa ees puhelinta käyttää. kouluruoka aiheuttaa ummetusta ja ripulia. piha on ihan paska ei siellä voi tehä ees mitään ja ainoo kiva opettaja on meijän matikan ope meijän lemppari. se ees antaa karkkia meille kun muut antaa vaan paskaa ja kusta. ja muutenkin kaikki vaan luulee et ne on hauskoja ei ees oo niiku opeta mua oot opettaja et mikään stand up koomikko. paska koulu älä mee en suosittele

      • Anonyymi

        JEP!


      • Anonyymi

        OLEN TÄYSIN SAMAAA MIELTÄ TÄSTÄ!!!!! OLET SUPER FIKSU JA SIISTI JA MAAGINEN RAKASTAN SINUAZ


      • Anonyymi

        OIKEESTI TÄYSIN SAMAA MIELTÄ MÄKIN RAKASTAN SINUAXZ


      • Anonyymi

        realistinen


      • Anonyymi

        ikooninen


      • Anonyymi

        iconic bitch


      • Anonyymi

        mahtipontinen ja majava mahtava


      • Anonyymi

        100 pointsiii


      • Anonyymi

        approved


    • Anonyymi

      JEA BEIBE

    • Anonyymi

      KUSINEN PASKA

    • Anonyymi

      ihan munapaska koulu

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5047
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      21
      4440
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      3007
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      42
      1812
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1780
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    Aihe