”Voisitteko nyt laittaa niitä kuitteja” 😂🤣
Muistinmenetys 😏 huuhtoi toilailut mennessään ja sama homma jatkuu.
Muistinmenetys 😏 huuhtoi toilailut mennessään ja sama homma jatkuu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 109
Vanhimmat
Seiskasta kadonnut Rupusen viimeisimmät tarinoinnit. Alkaako Seiskaakin jo epäilyttää mutkaiset kuviot?
Janita MeNaisten valkopesulassa. Yllättyikö joku?
Vähän yllätyin, mutta tosi, tosi vähän 😂
Tässähän tämä
https://www.seiska.fi/Uutiset/Janita-Lukkarinen-kiidatettiin-sairaalaan/1149259
Rahat hassattu, tarina muuttuu, ja uusi keräys. Huutonaurua.
Niitä satoja ulospotkittujakaan ei ole huijari Rusakko Rupunen sisäänottanut. Rusakko harmittelee että ihmiset ajattelevat hänen HASSANNEEN rahat. Ajatella. Raha-asia oli muutenkin ”väärinkäsitys”. Ja nyt alkaa uusi keräys!
Luulen siellä jotkut muut laittaa sanoja sairaan kovissa kipuläkkeissä olevan suuhun!
Ei varmaan tiedä tai muistakkaan missä mennään!
Halpamaista!
Kuusi ihmistä pääsi eilen takaisin seuraamaan, niistä kaksi on nyt taas joko poistettu tai lähtenyt.
Mulla on vähän samanlainen fiilis. Toivoisin, että Janita sanoutuisi irti tuosta jatketusta laittomasta rahankeräyksestä.
Miksi ihmeessä sanoutuisi itri kun tarvii vielä ainakin uudet kynnet ja vähän lisää vaatetta. Uusi puhelin ehkä myös kun entinen on jo pari viikkoa vanha.
Minä luulen kanssa että Janitan nimissä kerää rahaa ihan muut henkilöt.
Taitaa sukulaiset tahkota rahaa niin kauan kun Janitassa henki pihisee?
Halpamaista touhua ja vetää synkän varjon Janitan ylle pilaten jopa hänen muistonsa.
Kyllä se on ollut aikaisemmin kuvioissa. Ei vaan ole tuonne instaan ennen kuin vasta nyt.
Ne on tuntenu 15 vuotta. Se on sanonu ettei halua olla osallisena missään.
Miksi näitä ivallisia, ihmistä haukkuvia kommentteja ei poisteta?
Vihapuheet näköjään sallitaan tällä keskustelupalstalla.
Sitä kutsutaan juoruiluksi, mikä on tämän palstan tarkoituskin. Haukkumisetja "vihapuheet" täällä on tulleet Janitan faneilta ja kohdistuneet muihin kirjoittajiin.
Näitä kommentteja sanotaan mielipiteiksi. Kaikilla on oikeus omaan mielipiteeseen. Onhan nuo Janitan touhut olleet outoja jo pitkän aikaa. Epäilijöillä on oikeus epäillä. Hurskastelijoilla oikeus hurskastella. Julkkisjuorupalstalla juorutaan. Sori, että kaikki eivät jaa juuri SINUN mielipiteitäsi 😐
Jep. Vai onko julkkikset jotain jumalia, joita pitäisi vain palvoa ja ihailla? Näiden "jumalien" joukkoon mahtuu näitä kaikenmaailman tissityrkkyjä, valehoitajia ja miesten kiristäjiä. On se sääli, kun joku erehtyy heitä haukkumaan. Janitakin on niin puhtoinen ja viaton viime aikojen toimissaan, että ei missään nimessä Janitaa saisi kritisoida! Vai miten se nyt meni.... 🤔
Nyt kun rahat on ”väärinkäsitetty”, ja kerätään taas rahaa Janitan uusimpiin investointeihin eikun säätiöön, niin meinaatteko lahjoittaa?
En varmasti lahjoita sinnekään, koska se ei ole säätiö vaan rekisteröity yhdistys. Eli rahoja voidaan nostaa sieltä kenellä on käyttöoikeus. Lisäksi missään ei näy julkisesti, kuka tuota yhdistystä hoitaa. Kun lahjoitan, niin teen sen suoraan syöpäyhdistykselle.
Ei taida säätiön perustaminen olla pikkujuttu, esimerkiksi tilintarkastaja pitää olla. Rekisteröidyn yhdistyksen perustaa helpommin, mutta velvoitteita on olemassa. Mutta katsotaanpa vaan, pupsukka on siinä mielessä trendsetteri, että kohta kuka tahansa kuoleva voi alkaa ruinata julkisuudessa rahaa hoitoihin ja kaikkeen kivaan.
Ja ennen kuin p@$.. lentää, niin on kokemusta läheisen pitkällisestä sairastamisesta. Siskontyttö kuoli aivokasvaimen takia, oli kasvain sellaisessa paikassa, ettei voitu leikata. Sairasti kolmisen vuotta, nuori ihminen oli.
Instagramiin seuraajaksi hyväksyminen on erittäin helppoa. Ja Janitakin sen aluksi osasi, painaa yhdestä napista, mutta nyt on taito unohtanut ja yrittää opetella uudestaan 😂
Storya kuuntelin, yhdessä asiassa se on oikeassa, mitä aluksi totesi ”tää on niin bullshittiä”. Ja sitä sieltä suollettiinkin.
Onhan se vaikeaa lukea kuitin lähettäneiden nimet, kirjoittaa ne ylös ja sitten mennä yksityiselle tilille klikkailemaan hyväksy-nappia niiden kohdalla joiden nimet paperilla on.
On, koska rahat on jo saatu ja hassattukin, nii ei jaksa ”opetella”. Mut nassu kohti uusia keräyksii!
Privainsta 20 €
Yhdistys 100 €
Dokkari 200 €
Jos Janita ei sit taas opikaan painamaan hyväksy-nappii, tai ei päivitä privainstaa kun yleisö on liian pieni, isoon huomionhakuisuuteen verrattuna, dokkarii ei tipu drop boxiin tai yhdistyksen saldo näyttää nollaa, niin älkää valittako. Vaietkaa. Kaikki on vaan väärinkäsitystä.
Ei se ole helppoa lisätä instaan koska aluksi janitan pitää katsoa kuitti, mikä on lähetetty ja sen jälkeen vasta lisätä. Ja lääkkeiden takia Janita näkee kaiken kahtena.
Ja kuten kertoi on privainsta niin täynnä tsemppiviestejä ettei löydä kuittiviestejä sieltä.
Nyt tosin taisi virota kun sitä passia on nyt hakemassa. Minne lie matkalippu.
Rusakko vaikenee nyt rahastusasiasta.
Kunnes seuraavan kymppitonnin kerääminen hassattavaksi aloitetaan.
Rahojen piti mennä yhdistyksen tilille heti! kun se perustetaan, se vaan, että yhdistys oli jo kulissina, mutta rahoja ei sinne laitettukaan, koska niitä ei enää ollut, äitikin myönsi että ne meni omiin tarkoitusperiin.
Mutta nyt siis vaietaan eli unohtakaapas nyt jo edellinen huijaus! Rupusta kun se asia kyllästyttää ja katse on jo eteenpäin. Luulenpa että seuraava rahastus törpöillä aloitetaan pian, taitaa olla jo kova tarve hankkia jotain pientä kivaa.
Mitä tapahtu sille ”Kaikki rahat on tallessa! Sittenpähän näette kun ne on yhdistyksen tilillä!”
Ei muka enää muista sanoneensa niin...
Janita päätti antaa ne itselleen, tähän hetkeen. Joka tapauksessa, vedätystähän tuo on ollut alusta saakka ja silmää räpäyttämättä valehtelee. Pidättää nauruaan kun toteaa että eihän hän voi niitä hautajaisissaan enää tuhlata. Daa. Että uutta massivirtaa nyt tulemaan, pöljät.
Kun passi on hankittu, tarvitaan uusi ihana matkalaukku ja muut asiaankuuluvat härpäkkeet. Kassavirta on hyvä pitää tasaisena.
Mua jäi vaivaamaan, että eikö häntä yhtään harmita, että esikuvanana paljastui huijariksi ja nyt hänet muistetaan härskistä kuolemalla rahastuksesta ja materialistina. Haluaa kuolla kauniina, eikö sisäinen kauneus merkkaa mitään. Ja vielä, kun on uskossa, eikö pelota joutua ns. väärään kerrokseen. Vai onko niin pesunkestävä, ettei sellaisia osaa harmitella.
Äläs nyt, vasta nyt hän meni passia hakemaan.
Passi haussa. Matkalla Alabamaan?
Joo. Nythän on kiva tarjouskampanja menossa poliisilla - saa henkilökortin ja passin halvemmalla, kun hankkii ne samaan aikaan. Voi sitten miettiä matkakohdetta, jos mieli muuttuu .... henkilökortilla pikku pyrähdys ja passi ihan varmuuden vuoksi, jos tekeekin mieli lähteä kauemmas. Niin, ja sitä kerrosta, josta puhuttiin tuossa ylemmässä kommentissa, voi taas venkslailla mielin määrin - toki ylemmistä kerroksista ainakin hotelleissa saa kattavamman näkymät storyn postauksiin.
Passi!? Pitäisköhän mimmi kyytsätä nyt lataamoon ja äkkiä?
No seuraamme tilannetta, mikä on seuraava kohde - lähtöselvitys vai joku muu ?
Mietin minäkin, miksi ylipäänsä tarvitsee enää passia minnekään. Sairastaa syöpää, se lienee fakta, on Terhokodissa, joka lienee sekin fakta. Onko kyse siis vain otsikoissa pysymisestä ja viihteestä kansalle (tai sille pienelle osalle, joka lopulta aktiivisesti seuraa) vai jotain muuta, josta tietää vain asianomainen itse ja muutama henkilö lähipiirissä. Kuvio on hivenen oudohko tai se on tietoisesti tai tiedostamattomasti sellaiseksi tehty. Hmmm.
Toki vahva opioidipohjainen lääkitys ja mahdollisesti syövän lähettämät etäpesäkkeet aivoihin ja keskushermostoon vaikuttavat henkilön ns. kognitioon eli tapaan ajatella, muistaa ja hahmottaa asioita. Käyttäytyminen ei välttämättä ole johdonmukaista eikä myöskään puheen tuottaminen ja sen sisältö ole synkassa realiteetteihin. Toisaalta tässä voi vain ihmetellä, minkä mielikuvituksen ja juonenkäänteiden lahjan henkilö onkaan saanut - harmi, ettei valjastanut talenttiaan esim. käsikirjoittajana.
Enkelinvalkoinen pupunen vaihtaa nyt kevään tullen väriä, harmaan talouden tultua julki. onko ruskea rusakko pacomatkalla vai tarviiko näyttää pankissa henkkarit uusien keräysrahojen lunastukseen.
Seurataan mitä on käyny shoppailee.
Ehkä passi on jotenkin hienompi ku henkkarit pupsun logiikalla 😂 tai sit taivasmatka pilvien yläpuolella jo tilattu? Ota tostakin nyt selvää....
Yhä uusia ihmetyksen aiheita saamme. Muistelkaamme hetki Jennica Jannica Jesmiinaa. Hänet abortoitiin viikolla 13 5päivää, raskausmyrkytyksen takia.
Pari juttua vaan, että sukupuolta ei voi vielä tuolloin tietää eikä raskausmyrkytystä tule alle 20 viikoilla.
16v abortti jutut totta, siksi piti keksiä valhe. Meni puputtajille täysillä läpi. Että ne on tyhmiä...
Tuli sellainen mieleen, että miten nää puputtajat (ihailijat, fanit, hangaroundit tms) jatkavat elämäänsä, kun pupsu on mennyt pois. Edesmennyt. Kun oon ymmärtänyt, että ikäjakauma on alaikäisistä senioreihin - lähinnä pohdituttaa näiden nuorimpien psyyken tila. Saavatko tukea menetykseensä lähipiiristään ja pystyvät jatkamaan eteenpäin, vaikka tää neiti pupunen on poissa. Toki niin monta persoonaa kohdata suru ja kuolema kuin on faniakin, mut ihan yleisellä tasolla herättää ajatuksia. Ettei vaan sit tapahtuisi ylilyöntejä, kun mieli on herkässä tilassa ja oma kasvu & kehitys voi olla kesken. Onko kukaan muu ajatellut tätä?
Yksi hyvin innokas fani pistää silmään, on tehnyt tilin ainoastaan pupusen palvomiseen, ja tekstit profiilissa ovat todella huolestuttavia, eikä kyseessä olee enää teini.
Ok. Tätä juuri tarkoitin. Kun fanittamisen ja palvonnan raja on häilyvä.
Sairasta. Ei voi muuta sanoa.
No öhhöh 😬🤪
Voisko olla narskujansku itse, vollottaen kauniita kasvojaan ja jumaloiden omaa yli-ihanuuttaan ja kirjoitellen ääneen muuta ”mun suurin idoli”-fantasiaansa.
Taitaa olla itse Janita
Höpö höpö. Äkkiä löytyy uusi. Niinhän mekin löydämme.
Olispa nimellä paiskattu...
Pupunen (typerä nimitys aikuisella naisella) on todella tyhmä, jos luulee tuon tuossa vaiheessa olleen sikiön sukupuolesta valehtelun uppoavan järjellä ajatteleviin ihmisiin 😂 Ilmeisesti säälipisteitä on nyhdetään vaikka millä manipuloiduilta seuraajilta. Mistä tuo keksiikin kaikki vedätykset? Rahavedätykset ovat kaikkeista härskimpiä, varsinkin kun kohteena on hyväuskoiset, häntä säälivät ihmiset 🙁 Hän on ehkä huonon omatuntonsa kanssa keksinyt itselleen tyttären ja tyttärelle nimen. Saihan tuollakin jutulla ihan varmasti muutaman silmän kostumaan 😢 Sairauteensa en ota muuta kantaa kuin, ehkä on kuolemassa, ehkä ei, mutta jutut on kuin ”hevosen myyjällä markkinoilla” 😳
Nuo fanaattisemmat fanit eivät varmaan idolin poismenon jälkeen selviä ilman kriisiapua 😨
Tuo on mahdollista.
Pikku salaisuudella Janelle Julia Isadorasta sai juttupalkkion! Seiska maksaa isoista jutuista jopa 5000 euroa. Tämä tuskin oli sen hintainen, mutta jotain kumminkin.
Jansku ottaa mallia toisesta narskusta, Tuksusta: Epäilijät, lukekaa sitä raamattua nyt!
Miksei kukaan ilmoita poliisille, jos epäilee rikosta? Tämä pelleily pitäisi saada loppumaan. Ei se Janitaa auta, eikä hän ehkä ole kuulemassa mahdollisia syytteitä, mutta taustalla toimivat palstan mukaan muut, jotka pitäisi saada pysäytettyä. Asia on saanut ihan käsittämättömät mittasuhteet.
Priva insta flippaa eikä löydä ketään. Ihan varmaan just joo. Rupulla se flippaa eikä haluakaan löytää ketään.
Joo, ne kuitit täytyy lähettää kolme kertaa ja sit klikkaa seuraa kolme kolme kertaa niin sit Russakka ehkä kehtaa sut hyväksyä. Jos sillä päällä on.
Nyt se myy sisältöä. Syöpä tuotteistettu tehokkaasti.
Myynti toimii hyvin, ainakin yhteen suuntaan. Passikuvasaa kädessä neljä kultasormusta.
Kyseessä ei olekaan keräys vaan sisällön myyntiä? Saako jokainen sisällönostosta lain määräämän ostokuitin, jos alv erittely? Menikö rahat Janitan isän tilille? Mitenkäs verottaja ja mahdollinen ulosotto reagoi? Janitan instassa kirjoittaa eräs MS-tautia sairastava, joka tarvitsisi kalliin hoidon, jotta vointi paranisi. Hän harmittelee, kun ei voi saada mistään hoitoon rahaa ja keräyksetkin ovat laittomia. Harmittaa kyllä hänen puolestaan ja ihmetyttää joidenkin röyhkeys.
Luulisi Instagraminkin puuttuvan siellä tapahtuvaan sisällön myyntiin? Tuskin on Instagramin sääntöjen mukaista myydä insta-tiliin sisäänpääsyä ja sen sisältöä seuraajille? Onkohan kukaan ilmiantanut tällaista Instagramille tätä toimintaa? Toivon hyviä vointeja Janitalle mutta en ymmärrä, että jotkut kuvittelevat olevansa kaikkien sääntöjen ja lakien yläpuolella ja suhtautuvat niihin "hällä väliä" asenteella. Muitakin julkkiksia löytyy, jotka eivät piittaa liikennesäännöistä taiveroista. Ehkä tietynlainen narsistisuus ja julkisuuden kaipuu liittyvät yhteen.
Miksi ihmeessä joku haluaa maksaa siitä että pääsee seuraamaan jonkun wannabe julkkiksen ig-tiliä. Hullu ei ole se joka pyytää vaan se joka maksaa.
Kuolema on ovella,kun on selittämätöntä kuumeilua.
Janita harmitteli, miten hänen liiketoimiaan ja brändiä dissataan. Syöpäliiketoimia?,
Tänään on sitten uhriutumiskortti käytössä. Laitelkaapa hoviväki nyt vielä enemmän niitä sydämmiä!
Myös Tuksun raamatullapäähän kujeet on käytössä, heittäköön se ensimmäisen kiven blaa blaa
Joo, kuulema rusakko ei syytä eikä hauku ketään. Judvelian tosin haukkui julkisesti pitkään ja huolella ja syytti asioista joita ei ollut tehnyt ja nyt judvelia saanut tarpeekseen. Menee tekemään rikosilmon. Kuulema on nauhoitus, jossa selviää kaikki, ynnämuuta.
Syöpäliiketoiminta on hyvä ilmaisu. Mutta kuka vie massit loppupeleissä, kun aika potilaasta jättää?
Eilenkö se oli kun Rusakko julisti, sovun jälkeen, uudelleen että ex-pr henkilö on kriminalisoinut hänen privainstansa ja valehdellut hlökohtaisista asioista ja antanut hänelle pahaa energiaa. Niin typerä veto Russakalta. Se nimittäin katkaisi ex-managerin kamelin selän. Managerilla on nauhoitettuna koko puhelu, josta siis paljastui jo että rahat on hassattu. Ja siinä puhelussa on kaikki muutkin asiat. Myös että iskän tilille on siirretty rahaa ulosoton ulottumattomiin. Ja nämä menevät nyt poliisille.
Tuo Rusakon uhriutuminen on typerää. Ja kaksinaismoralismi, miten ei ole puhunut pahaa tai hassannut rahoja ja että KOKO PAHA SUOMI on häntä vastaan. Heh hee. Ja nyt ei saa kukaan pukahtaa pihaustakaan, kun kommentit otettu pois.
Lopuksi uskonnollista liirumia syntisten kivien heittelystä. Eikö tuo lopuksi paljasta, että on tehnyt nyt syytetyt asiat, tuo ilmaisu heittäköön se ensimmäisen kiven joka ei ole syntiä tehnyt.
Ihmettelen samaa, miksi jatkaa draamaa, eikä keskity perheeseen ja ”oikeaan elämään”, mutta kai persoona on niin huomionhakuinen ja rahanhimo niin suuri ettei osaa lopettaa edes lopun edessä filunkia. Ja kai tuossa melkoisia suuruudenhulluuskuvitelmiakin on, nämä esikuvat ja kaikkien enkeli, sekä että kuvioissa olisi koko Suomen maa.
Ai oikein manageri. No sittenhän hän itse on vastuussa osittain. lycka till ja toivottavasti tutkitaan tarkkaan veroja myöten kaikki myös hänen osaltaan. Tulisihan se sitten kunnolla selväksi, jos on syytön kaikkeen.
Röyhkeä ihminen kieltää kaiken loppuun asti. Röyhkeä ihminen osaa tai ainakin yrittää vierittää tekosensa muiden niskaan, paasaa ”syyttömyyttään”, syyttää ”ajojahdista ja kiusaamisesta” vaikka todisteet olisivat betoniin hakattu kaikkien nähtäväksi. Narsismiin taipuvaista, itseään kaikkivoipaisena ja muita ihmisiä tyhminä pitävää henkilöä on, ihan oman hyvinvoinnin takia, syytä visusti välttää 😨
Tätä sirkusta seuranneena en voi kun ihmetellä kuinka kauan tämä on saanut jatkua. Vanhemmatkaan eivät ole lyöneet tyttärelleen jarruja. Alun alkaen ois pitänyt Janitan miettiä tuota rahastusjuttua, että onko se viisasta aloittaa ja varsinkaan kun se on huonosti suunniteltu koko juttu. Ei ole mennyt kovin hyvin brändäys. Vääristynyt koko touhu ja ihan on Janita nyt pelleksi itsensä tehnyt elämänsä loppumetreillä. Olisi tuon raha asian hoitanut laillista kautta ja sääntöjen mukaan. Kaikista viisainta olisi Janitan nyt levätä ja olla läheistensä kanssa. Julkisuus ei tuo hyvää juuri kenellekkään. Onhan tuo nähty. Jos mokaat niin paskaa sataa taivaan täydeltä ja rumaksi menee koko touhu.
Luulen että Janskulle on käynyt Tuksut, saanut elää palvottuna ja kehuttuna prinsessana, vailla mitään rajoja. Tulos on rajattomalla itsemääräämisvallalla toimiva draamaqueen, jolle tärkeimpiä elämän arvoja ovat kauneus ja raha.
Täsmälleen näin.
Onko kukaan muu kuin minä tullut ajatelleeksi, että hänellä voi olla ADHD? Se selittäisi kesken jääneet opinnot, holtittomat seksijutut nuorena raskaaksitulemisia myöten, mielialanvaihtelut ja tempoilevat käänteet instatilillä ja mediassa.
Nykyisessä valossa hänellä voi olla vaikka mitä, ehkä myös ADHD...Kuka tietää?
Seiskan uskollinen lukijakunta täällä pätemässä ja tietämässä kaikesta kaiken HAHAHAHAHAHAHAHXD
Kyllä tuota sirkus-paskaa on ihan muissakin julkaisuissa ollut. Kuolemansairas kusettaa seuraajiaan ” viimeisillä?” voimillaan. Järkevät, kyseenalaistavat kommentit ovat fanien mielestä vihapuhetta ja solvaamista. Mielipiteitä, kuule, on monenlaisia. On rupunen kuolemansairas tai ei, niin aikamoisen makaaberin sirkuksen on laittanut pystyyn rahankerjuineen, abortteineen kaikkineen.. Fiksumminkin hän olisi voinut ”viimeiset?” viikkonsa/kuukautena/vuotensa hoitaa 🤔
Vaikka ette ilmeisesti halua tai ymmärrä pysähtyä tajutaksenne faktat:
Pupunen ei kulje täysillä, jokainen vähänkään tarkasti videota katsova ymmärtää ettei häneltä voi vaatia terveen ihmisen tekoja. Sekaisin kuin seinäkello. Antakaa armoa.
No bisnekset on ainakin laittanut sujumaan 😂 Typeryksiltä rahat pois. Ei se ole hullu joka pyytää vaan se joka antaa 👍 Tämän on ahne rupunen hyvin sisäistänyt 😁
Muoria ei näy mailla halmeilla. Olisko esikoisnarsku pistänyt äipän jäähylle, puhelinpaljastuksrn jälkeen. Ostapa äippä Janitalle puhelin tai kultasormus, siitä se taas hetkeksi leppyy.
Äippä ei ole ollut tuomassa prinsessalle smoothieita, ja prinsessa on niin laiska ettei itse jaksa. Mässää torttua ja jäätelöö ja ihmettelee kun olo huononee ja edes nesteenpoistolääkkeet ei auta punkeron ”turvotukseen”. Heeh hehhehheh.
Siinä mielessä rohkea nainen, että uskaltaa leikkiä noin vakavalla asialla.
Leikki kun voi muuttua todeksi!!
Tyhmä ja tyhmänrohkea. Koputtelee ns. kepillä jäätä, katsoo samalla, että paljonko bull shittiä seuraajat nielevät 👀
Täähän on ihan tuksu, munuaisaltaan tulehdusta myöten.
Lehdessä puhuu homeopaattisesta hoidosta, instassa akupunktiosta, että jalka tulehtui. Onhan ne aika samanlaisia hoitoja jjoo.
Itku tullut (itkupotku raivis uskoisin ) kun ei päässyt nettipankkiin. Eikö saanut ajoissa rahoja siirrettyä ulosoton saavuttamattomiin. Tuokin niin outo juttu, pankkivirkailijan syy nyt kun passia mentiin näyttämään mutta virkailija ei olevinaan sitä kysyny ja sitten ei päässyt nettipankkiin. Puuta heinää puputtaa rusakko jatkuvalla syötöllä.
Vaikea enää uskoa mitään hänen sanomisiaan. Tuosta sirkuksesta on mahdoton enää erottaa, että mikä on totta ja mikä valhetta..Kuka enää uskoo häntä?
Ai sen tili on nyt tosiaan suljettu!
Lespaava puhetyyli, kieli hampaitten välissä, korostaa tän ällöttävää tyyliä. Sitä ns. brändiä.
Mihin sen ig-tili on lähtenyt. Siis se julkinen mille tuli sisältöä kuulemma yhtälailla kuin sinne maksulliselle? Joko hän kupsahti vai?
Spekulaatiot liikkuvat et kun judvelia vei asian poliisille niin samantein katos insta ja todisteet sen mukana.
Iso menetys tilin katoaminen. Olen käynyt päivittäin ihailemassa kauniita kasvoja. Taas on maailmassa vähemmän kauneutta. Toki Googlen kuvahaulla löytyy kuvia kaunottaren kasvoista, mutta olen jo katsonut ne niin moneen kertaan... Miespuoliset jäänevät kaipaamaan myös poven uhkeutta, joka on nyt kätketty. Kauneutta sekin.
Niin, monenlaista kauneutta on 🤔 Jotkut, niinkuin sinä, ymmärtävät feikkiripsien, pumpattujen ankkahuulien, tekohiuksien ja silikonien päälle 😉 Makunsa tietysti kullakin, eikä siitä kannata kiistellä 😊 Nuo silikonit saattavat olla koko sairauden alku ja juuri. Varsinkin kun ne asennettiin rintoihin joissa oli kasvaimia. Tämä ihailtava nainen taitaa olla ihan samalla aaltopituudella sinun kanssasi noissa kauneuskäsityksissä 🤔 Feikki kauneus, vaikka omaa terveyttä uhmaten on siis kaunista? Vai onko?
🙃
ironia on vaikea laji
Janita Lukkarinen oli söpö ja pirteän näköinen nuori nainen, ennen silikoneja, huulitäytteitä ja liian vahvan ehostuksen omaksumista. Oma yksilöllinen ulkonäkö katosi ja viehättävyys sen mukana.
Kauniita nuoria naisia on tuhansittain, onneksi vain harvat pilaavat ulkonäkönsä yhtä perusteellisesti. Ei sillä, että ulkonäöllä nyt tässä maailmassa olisi sen kummempaa merkitystä, mutta on se sääli. Samalla lailla surullinen näky kuin kultakuoriaisen puoliksi syömä ruusu.
Toki kadonneesta instasta, rusakon oma selitys on, et ihmiset on ilkeitä (kun eivät hyväksy hänen !liiketoimiaan! 😂 )
Mut nyt hänellä on ihkaikioma priva hovinsa jossa hovipupuset niiaavat ja nyökyttelevät. Kyllä noilta hyvät massit saa viel revittyä 🤑 Judveliaa lynkkaavat. Seuraan määkivää pupuslaumaa, ja mitä Pääpiru eiku Enkelipupu niille seuraavaks keksii tuputtaa puputtaa 😏
(En maksanu mitään sisäänpääsystä tai osallistunu brändääjät syöpäliiketoimiin)
Mä oon kanssa ollut ihan alusta saakka privatilillä vaikka mitään en oo maksanut. Kunhan huvikseen kokeilin et pääsenkö sisään. Näyttää ainakin ylilaudalla olevan paljon shotteja poistetuista instasta.
Janitahan on haukkunut Julian lisäksi myös sen yhden kampaajan jolle järjesti kunnon julkisen joukkolynkkauksen ja poliisit jotka antoivat äidilleen sakot (nekin raha olisi tarvittu hoitoihin hänen mukaansa.. hmm, miksi esim sormuseahoja ei tarvittu?) ja lääkärin (hoitovirhe).
Okei hyvä tietää. Sitä mietinkin, että piti tili kaataa. Toivottavasti poliisi saa palautettua tai kuvakaappauksista selville mitä on ollut meneillään. En voi hyväksyä, että jollain on otsaa leikkiä elämällään noin.
Kyllä kaikki selville saadaan nykytekniikalla 👍 Valheilla on tapana paljastua ennemmin tai myöhemmin. Jos tosiaan paljastuu kurjaksi huijariksi tuo syövän brändääjä ja on tosiaan kuolemansairas, niin varmasti on kurjaa lähteä täältä erilailla kuin kuvitteli 😳
Siis huijaus on ilmiselvä, rahanpesu luultavasti myös. Laittomuuksia on monta, kaikkia emme varmasti voi edes tietää. Uskon edelleen, että ei tuohon sairauteen kuole muutoin kuin oman käden kautta tai lääkevirheen tai yliannostuksen vuoksi.
Jos se Insta on suljettu, niin vähemmän on sitten seuraajia ja edes mahdollisia uusia maksajia. Pää jää vetävän käteen. Umpikuja. - Kannattiko? - Ihan sama.
Ei privainstaa ole suljettu, vaan julkinen.
Sitäpä juuri tarkoitin. Julkisesta löytyy kiinnostuneita, uusia ihmisiä, maksavia asiakkaita. Yksityiset on jo koukutettu ja joko jatkavat tai ajan myötä eroavat seuraajista, kun hinnat koko ajan nousevat.
Enää tuskin uusia uhreja löytyy. Mutta jo sortuneet kyllä maksavat lisää tarvittaessa, varmasti löytyy ostajia tuolle 20€ dokumentille.
Nyt on uusi info, jos on maksanut (yli) 20 € saa dokumentin. (Jos saa). Hintaa voidaan mahdollisesti vielä korottaa, mutta tämänhetkinen veloitus on tuo.
Siis minkä "dokumentin"? Niitä on monenlaisia kuitista videoon ja kirjaan, tarinaan jne.
Onko Janita kertonut privainstassa syytä julkisen tilin poistamiseen/poistumiseen? Mietityttää vaihtoehdot: Onkohan hän poistanut sen itse, kun homma alkoi lähteä käsistä ja haluaa nyt keskittyä oleelliseen instan sijaan? Vai onkohan aloitettu poliisitutkinta rahankeräysrikoksesta, jolloin tili on poistettu viranomaisten käskystä? Vai onko Janita itse poistanut tilin hätäpäissään todisteiden kätkemiseksi? Outo tapaus kaiken kaikkiaan.
Siis Juanita menettänyt 70 tuhatta seuraajaa. Asialliset kommentoinnit tilillä lytättiin ihailijoidensa toimesta. Ja koko kommentointi meni melkoisen yleiseksi haukkumiseksi, puolesta ja vastaan. Melkoinen brändi tämä👎
Brändinhallinta osoittautui mahdottomaksi. Sairas ei jaksa kommentoida eikä edes poistaa kriittisiä kommentteja, joita tulee heti uusia poistettujen tilalle. Mahdoton tehtävä tuolla seuraajamäärällä, jokossa liikaa suututettuja entisiä faneja.
Ihminen, joka tekee liiketoimia ja brändiä kuolemasyövällään, poistaisi 70 tuhannen seuraajan tilin (min 70 000 €)? Vain, jos taivas on tippumassa niskaan. Ainoa arvaukseni on, että ”Kytät” eli poliisi, kyselee Enkelin tekosten perään.
Vahvasti viittaa siihen, että tili on poistettu oma-aloitteisesti. Tili poistui samoihin aikoihin, kun Julia ilmoitti käyneensä poliisilaitoksella. Ei asia kuitenkaan niin paljoa poliisia kiinnosta, että sillä sekunilla lähtisivät toimiin. Janita olisi myös varmasti kiukutellut privaprofiilissa tai jossain muualla, kuinka häntä kohtaan on tehty tällaista vääryyttä. Asiaan on kaksi vaihtoehtoa, joko tili on poistettu "piilottaakseen" todisteita, tai sitten on yksinkertaisesti tullut mitta täyteen jatkuvaa paskamyrskyä, jonka piilottamiseen/torjumiseen menee liikaa aikaa. Veikkaan jälkimmäistä.
Kas kummaa, julkinen Instagram-tili on näemmä tänään taas toiminnassa.
Viisi kultasormusta ujutettu käteen.