Persut ovat pelkästään äänestysnapin painajia. He eivät tee lakiesityksiä. He käytännössä vain kritisoivat muita puolueita. Rehellisen suomalaisen kuuluisi tehdä oikeita töitäkin.
Perussuomalaiset on välistävetäjäpuolue
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oppositiosta harvemmin lakiesityksiä tehdään 🤣🤣
Kyllähän lakiesityksen voi tehdä oppositiostakin, mutta sellaisen läpiajaminen vaatii tukea myös hallituspuolueilta.
Niin, Persut joutavat hyvin istumaan raastuvan penkillä sananvapauden loukkaamisesta. Eli Persut toimivat vain lässyttelytasolla eivätkä edes tiedä mitä saa sanoa ja mitä ei.
Kukaan ei tiedä Suomessa, siksi on aikaisemmin ollut vallalla diibadaaba liilumlaarum, jossa ei kukaan sanonut mitään, niin ei kukaan loukkaantunut, vanhoilla puolueilla edelleenkin sama meno, ja loukkaantuvat kun persut sanovat mitä tarkoittavat. Onhan se ihan kauheeta 🤣🤣
Näin on. Persut ovat ikäänkuin nukkehallitus. Ovat EK:n napinpainajia.