Ilmaston suojeluun perustetaan satojen miljoonien rahasto. Vaikka Suomessa laitettaisi koko valtion budjetti ilmaston suojeluun ei sillä olisi mitään vaikutusta ilmaston lämpenemiseen. Jos vanhusten huoltoon sijoitettaisi sama määrä, olisi vanhusten huolto Suomessa tuntuvasti parempi kuin nyt.
Satojen miljoonien rahasto
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihanan kallista.
Kallista on, mutta jos se raha laitettaisi vanhusten huoltoon niin ei tarvitsisi vanhusten maata omissa ulosteissaan, kuten nyt.
Samaa voi sanoa perussuomalaisten ajamasta kehitysavun ja maahanmuuton minimoinnista. Nekin rahat voisi kohdentaa varhaiskasvatukseen ja vanhustenhoitoon.
Valtio perii veroja eri menetelmin ja kohdentaa ne sitten eri kohteisiin. Toiset ovat aitoja tukien tarvitsijoita kun taas toiset tekaistuja tukien väärinkäyttäjiä.
Kun satoja miljoonia laitetaan oletettuun ilmaston suojeluun, ei kukaan voi tietää ja tuntea kuinka paljon ilmaston lämpeneminen on Suomen toimien vuoksi hidastunut. Jos sama raha laitetaan vanhusten hoitoon, sen myönteiset vaikutukset näkyvät heti. Suomi on jo maailman kärkimaita ilmaston suojelussa.
Suurinta propakandaa koko ilmastomuutos, hyvää aivopesua lapsukaisille ja vihreän ajattelun juurille.
kansa maksumieheksi tyhjästä, kansaa rangaistaan verolla ja kielloilla.
Kaikkein kalleimaksi tässä maassa tulee politiikkojen vouhotus!
Mitähän tämä kansa yleensä ajattelee äänestäessän tuollaisia tuholaisia jotka nyt hallitusvallassa kansalaisten voimalla?
Mekö tämän valitsimme!