Liverpool-Shrewsbury 4.2. FA-cup uusinta

Anonyymi

Nyt onkin tarjolla kimurantti vedonlyöntikohde, kun Poolin juniorit iskevät Anfieldilla yhteen Shrewsburyn divarimiesten kanssa. Junnuvalmentaja Critchley tuuraa Kloppia. Ykkösjoukkueen miehet on laskettu sarjatauolle, eikä allekirjoittaneella ole tarkkaa tietoa, pelaako tässä matsissa yhtään aikuista miestä vai pelkästään nuoria ja kokemattomia kundeja. Vierasjoukkueella on enemmän kokemusta, mutta onhan kotijoukkueen junnuilla huimaavaa taitoa, näyttöhaluja sekä yleisön tuki takanaan, joten bärstuntuma on se, että kyllä Liverpoolia voisi betsata, jos kerroin alkaa kakkosella. Yksikään Poolin pelaaja ei taatusti halua olla häviämässä kotiottelua, joten taistelu tulee olemaan armotonta. Tulosarvaus noin 2-1, riippuen vähän siitä, että uppoavatko banaanipotkut takanurkkaan tälläkin kertaa vai eivät.

5

235

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Surullista että Poolin lahjakkaita nuoria tuhotaan näissä pubitikkojen kohtaamisissa. Ensin potkitaan nilkat hajalle (->fyysisesti sairaslomalle) ja lopuksi vielä poljetaan henkisesti suohon (->ikuiset traumat mentaaliin). Eikö Liverpoolilta löydy oikeasti aikuisten reservijoukkuetta tällaisiin tyhjänpäiväisiin illanviettoihin?

    • Englannissa tehtiin tikusta asiaa, kun Klopp ei osallistu otteluun, vaan oli jo paljon aiemmin varannut tälle ajankohdalle loman perheensä kanssa. Osa aisantuntijoista ei tätä sulattanut, mutta reilusti suurin osa oli asiassa Kloppin puolella.

      Lumiukko betsasi jo viime viikolla Liverpoolia 2,50-kertoimella.

      • Anonyymi

        Ainakin junnuvalmentaja Critchley tuntuu olevan innoissaan siitä, että pääsee taas Kloppiksi Kloppin paikalle, vaikka edellisellä kerralla tuli nekkuun 0-5 Aston Villalta. Hän jo hehkutti, että Klopp saattaa puoliajalla soittaa pukukoppiin, joka varmasti innostaa nuoria pelaajia. Seuran fanit eivät ole oikein yksimielisiä siitä, onko oikein pistää taas pojat miehiä vastaan, vai olisiko pitänyt antaa peliaikaa myös muutamalle vaihtopenkille juuttuneelle aikuiselle. No, eniwei, näillä mennään, kävi miten kävi. Fanit tuntuvat hyväksyvän myös mahdollisen tappion, kunhan pojat yrittävät parhaansa.


    • Anonyymi

      1-0 FT Jokohan seuraavaan peliin Chelskiä vastaan pistetään ukot pelaamaan eikä poikia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      383
      914
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      201
      708
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      670
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      70
      649
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    7. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      66
      634
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      620
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      571
    Aihe