Trumpin ansiosta. Kun hän vihaa Trumpia hän myös vihasi tuota puhetta ja paperia ja myös vihaa Trumpin ansioita amerikan työttömyyden ja talouden parantumiseksi.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/3c67550a-f050-4240-953a-807fa69766e9
Pelosi ei pidä siitä että USA,lla menee hyvin?
18
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tuohan on sitä suvaitsevaisuutta.
- Anonyymi
Muka suvaitsevat pukeutuvat suvaitsevuuden harhaiseen kaapuun vaikka eivät todellisuudessa suvaitse kuin ainoastaan kaltaisiaan ihmisiä.
Hyvä puhe trumpilta ja täyttä asiaa. - Anonyymi
Hyvää esimerkkiä kansalle pelousilta.Muutenkin kestään tuommosta mustamaalausta ennen nähty.Järkyttävää,onko tuo kateutta mitä.
- Anonyymi
Käsittämätöntä miten sellaisella maalla kuin USA voi olla totaalinen pelle presidenttinä.
- Anonyymi
Perustele väitteesi muuten paskapuhetta.
- Anonyymi
Ainakin puolet USA kansasta on aivo kuolleita, presidenttinä maailman vihatuin ihminen (jos ihmiseksi voi sanoa)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin puolet USA kansasta on aivo kuolleita, presidenttinä maailman vihatuin ihminen (jos ihmiseksi voi sanoa)
Vasemmiston ja globalistien vihaama. Nämä ovat levittäneet aiheetonta Trump-vihaa omaa epärehellisyyttään.
- Anonyymi
Näkee punaista Trumppia nähdessään verenpaine kohoaa Trump piti hyvän puheen
Suomen media, Helsingin Sanomat ja YLE auran kärkenä, on täysin demokraattien tiedotusvälineiden varassa ja on hehkuttanut käsittämätöntä Trump-vihaa koko hänen presidenttikautensa ajan. Mitä isot edellä, sitä pienet perässä; suomalaiset ovat lukeneet viestimensä ja kaikki kuvittelevat, että heillä on kompetenssia arvostella maailman mahtavinta miestä tolloksi ja pelleksi.
Montako palstakilometriä Suomessa on uhrattu demokraattien käynnistämälle arvottomalle poliittiselle teatterille jota kutsutaan virkarikosoikeudenkäynniksi!
Suomalaiset näyttävät luulevan, että heidän haukkujaan ei huomioida, kun amerikkalainen valtalehdistö ei ala räksyttää Moskovan malliin - väärin! väärin! - kaikki on kirjoissa ja kansissa. Pitäisi muistaa Halosen epätoivo, kun hän ei saanut koko kaudellaan yhtään kutsua Valkoiseen Taloon. Niinistö kutsuttiin melkein ennen kuin hänen kautensa oli alkanutkaan.- Anonyymi
Huippupuhe Trumpilta. Etenkin kunnianosoutukset oikeille henkilöille liikuttavia.
- Anonyymi
USA presidentti ei tiedä mitä tapahtui Pearl Harborgissa toisessa maailman sodassa, ja kysyy mitä me oikein täällä ollaan kattomassa. Yleinen tietämättömyys mistään muusta kun omasta peili kuvasta kertoo mikä lapsi hörhö tää on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
USA presidentti ei tiedä mitä tapahtui Pearl Harborgissa toisessa maailman sodassa, ja kysyy mitä me oikein täällä ollaan kattomassa. Yleinen tietämättömyys mistään muusta kun omasta peili kuvasta kertoo mikä lapsi hörhö tää on.
Itsekään en tiedä mitä on tapahtunut Harborgissa? Avaatko vähän?
- Anonyymi
Ensi viikolla tulee vuosi ekasta USA-sijoituksestani.
10 400€ ollut kolmen sijoituksen tuotto.
Kiitokset Trumpille- Anonyymi
Pääasiahan on että Amerikka kiittää, talous nousussa, työpaikkoja tullut tuhansia.
Ongelmana on, että sen teki väärä mies demokraattien mukaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pääasiahan on että Amerikka kiittää, talous nousussa, työpaikkoja tullut tuhansia.
Ongelmana on, että sen teki väärä mies demokraattien mukaan.Myös Suomen valtamedia mielestä.
Yhtään asiallista kirjoitusta ei Trumpista ole olllut 4vuoteen, pelkkää mustamaalaamista eli Suomalaisten mielipiteen muokkaamista.
Joku vielä uskoo Suomen median paskapuheisiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Myös Suomen valtamedia mielestä.
Yhtään asiallista kirjoitusta ei Trumpista ole olllut 4vuoteen, pelkkää mustamaalaamista eli Suomalaisten mielipiteen muokkaamista.
Joku vielä uskoo Suomen median paskapuheisiin.Muistan vieläkin kun ylen juhalat hillryn puolesta aamuteevessä piti alkaa ja tulos oli ylen yllätykseksi 100% eri mitä yle halusi niin voi niitä itku ilmeitä koko aamun ajan hahahah.
- Anonyymi
Toivotaan että demari pelle pelosi on kokoajan mediassa sen verta tekee hyvää kokoajan trumin kampanajalle ja kun asiaa tarkemmin miettii taitaa olla trumpin palkaama vale demari koko pelosi tai sit hän on oikeasti ihan sekasin.
- Anonyymi
Kyllä sen bullshit talkin kun katsoi niin vaikka siinä palkittiinkin "juuri oikeita" henkilöitä niin oli kyllä semmoista jenkkikulissiteatterin ylläpitoa taas että huhhuh. Paperin repiminen oli aivan luonnollinen seuraus. Kaikki eivät vielä niele mitä tahansa kulisseja mitä heille puheissa ja teatteriesityksissä syötetään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1386032Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1843704- 292673
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4672647- 2012335
- 1841968
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1291469- 581274
Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.371274Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha721056