Hyysäävät vain omiaan ja hyssyttelevät.
Ei ihme, että tämä isien valmennus ei tuota kunnon ainesta Suomen jääkiekolle!
Hyysätään vaan niitä omia. Kun niille voi tulla paha mieli ...
Meidän liigajoukkueen junnuista ei kukaan päässyt Pohjolaleirille! Syy: isävalmentajat!!
12
82
Vastaukset
- Anonyymi
Voi voi..
- Anonyymi
Aivan. Sääli, että lahjakkuudet lopettaa kun valkkujen pojilla ei edes maila pysy kädessä...
- Anonyymi
Selkee provo, koska jokaisesta liigaseurasta pääsi vähintään yksi pelaaja pohjolaleirille.
- Anonyymi
Juniori hoki on isien temmellyskenttä, ei kannata lannistua, omaehtoista treeniä vaan rajusti. Seuran vaihtoa peliin, kun alkaa näyttää siltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juniori hoki on isien temmellyskenttä, ei kannata lannistua, omaehtoista treeniä vaan rajusti. Seuran vaihtoa peliin, kun alkaa näyttää siltä.
Kannattaa seurata keväisin ketkä nuorimman ikäluokan junnut nousee SM liigaan, katsopa vaikka tpsn ja Pelicansin nuorimpien junnujen isätaustoja liigasta.
- Anonyymi
Nyt olet täysin väärässä.
- Anonyymi
Lauantaista alkaen kaikki Manner-Kiinan puolelta Hongkongiin saapuvat matkustajat määrätään karanteeniin.
- Anonyymi
Sinne vois kyllä lähettää muutaman ....
- Anonyymi
Meillä koutsi piti omalle pojalleen yksityistreenejä toisessa päässä kaukaloa kun loput lätki omaan tahtiin kiekkoja laitaan toisessa päässä. Nämä oli jotain 12-vuotiaita silloin... mutta olihan se koutsi oikeassa, poika pääsi lopulta Pohjola-leirille. Toisen pään pojat ovat jo kaikki lopettaneet.
- Anonyymi
Niin kauan kuin meillä on isä valmentajat ja vanhat liigapelaajat vetelemässä naruja, niin kauan tämä jatkuu, olen kuullut vastaavan tarinan turkulaisista veljeksistä, jotka molemmat pelasi änäriin, toinen tosin lopettanut.
- Anonyymi
Elämää on myös pohjolaleirin jälkeen ja pelit jatkuu.
- Anonyymi
Meillä yksi Junnu nyt täysin romahtanut kun ei päässyt.
Mutta treeniä vaan lisää! Kyllä se siitä - elämä jatkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1021660- 2101517
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31990Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K58825En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k49771Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54712