Lidl punainen olut

Anonyymi

On laimennettu 4.5%-4.3%. Kyllä alko vituttumaan kun tämäkin hyvä olut on pilattu. Ei kannata enää ostaa maistuu vedeltä.

5

451

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, mutta huomasin tänään, että nyt lidil on hommanut valtavat pinot myös 0,5l 4,5% ale ale cog hintaan 1,92€ kun muissa kaupoissa reilusti päälle 2€ Taridan siirtyä tuohon.

    • Anonyymi

      Eiku Prismaan.

      • Anonyymi

        Koff ja Saku on enää 4,4%, hinta tosin noussut reilusti entiseen vahvempaan verrattuna. Kaverikapitalistien K-setus senkun jatkuu. Kun hintaa ei voi tarpeeksi nostaa, laimennetaan vedellä. Kauppa se on joka porvari-Suomessa kannattaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Koff ja Saku on enää 4,4%, hinta tosin noussut reilusti entiseen vahvempaan verrattuna. Kaverikapitalistien K-setus senkun jatkuu. Kun hintaa ei voi tarpeeksi nostaa, laimennetaan vedellä. Kauppa se on joka porvari-Suomessa kannattaa.

        Minusta pitäisi tehdä ihan uusia laimeita oluita eikä laimentaa niitä mitä on pitkään ollut. Join Koffia pitkään ennenkuin huomasin laimennuksen, mennyt lööpeissä ohi. Enemmän promilleja sisältävä olut maksaa sikana, enemmän kuin edulliset viinit Alkossa, jos laskee alkoholiprosentin hinnan. Itse juon vain hinta/prosenttisuhteessa edullisinta kun kaikki alkoholi on pahan makuista ja juon nimenomaan siksi että tulee hetkeksi vähän välinpitämätön olo, eikä koko ajan ole jonnekin päin skarppina. Huijausta on.


    • Anonyymi

      Kyllä vesi hyvää vielä on, sitähän juo jokainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      954
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe