Naantalin terveyskeskus "lääkärit" määrää kasvaimiin ulostelääkettä tai buranaa
Voit olla varma että, Naantalin terveyskeskukseen mennessä saat mahdollisiman paskaa hoitoa
12
51
Vastaukset
- Anonyymi
Kokemuksesta voin sanoa että Naantalin terveyskeskuskessa on yksi erinomainen lääkäri Kristian Kallio.
- Anonyymi
joka siunaa diabetespotilaiden jalkojenhoidon mittavat vähennykset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
joka siunaa diabetespotilaiden jalkojenhoidon mittavat vähennykset.
Terveyskeskus on korkealaatuinen ja keskivertoa laadukkaampi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
joka siunaa diabetespotilaiden jalkojenhoidon mittavat vähennykset.
oletb aivan oikeassa se sitä sotea ..olen kuulu sillä esperin osakkeita ,,ihan sika koko mies
ensin raha sit potilas - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
oletb aivan oikeassa se sitä sotea ..olen kuulu sillä esperin osakkeita ,,ihan sika koko mies
ensin raha sit potilasOletko muistanut ottaa lääkkeesi? ei ihmisistä tuollalailla saa kommentoida. Mitä jos joku sinusta sanoisi huonolla tavalla?
- Anonyymi
"Naantalin terveyskeskukseen mennessä saat mahdollisiman paskaa hoitoa"
En tietenkään voi kiistää mitä koet kohdanneesi. Itse omasta puolestani voin sanoa olevani 100% tyytyväinen niin julkisen terveydenhuollon kuin hammaslääkärin palveluksiin Naantalissa.
Olitko tietoinen, että jo vuodesta 2014 alkaen on voinut itse valita sen terkkarin, missä haluaa asioida? Mikset ole hakeutunut vihreämmän ruohon ääreen? Vastaavasti lähes 300 ulkokuntalaista on valinnut Naantalin terkkarin omakseen; se kertoo varsin hyvin terkkarimme tasosta!
https://stm.fi/hoitopaikan-valinta
"Hoitopaikan valinta
Kiireellistä hoitoa on annettava potilaalle hänen asuinkunnastaan riippumatta. Kiireettömän hoidon hoitopaikan valinnasta säädetään terveydenhuoltolaissa. Vuodesta 2014 alkaen potilaalla on ollut mahdollisuus valita terveysasema ja erikoissairaanhoidon yksikkö kaikista Suomen julkisista terveysasemista ja sairaaloista.
Hoitoon hakeutuminen Suomessa
Terveysaseman valinta
Potilas voi valita terveysaseman, joka vastaa hänen perusterveydenhuollon palveluistaan. Terveysasemaa voi vaihtaa kirjallisella ilmoituksella enintään vuoden välein.
Kerrallaan voi olla vain yhden terveysaseman asiakkaana. Jos henkilö oleskelee pidempiä aikoja kotikuntansa ulkopuolella esimerkiksi kesämökillä, hän voi saada hoitosuunnitelmansa mukaista hoitoa väliaikaisen asuinkuntansa terveysasemalta.
Terveysaseman vaihdosta on ilmoitettava sekä uudelle että vanhalle terveysasemalle riittävän ajoissa, vähintään kolme viikkoa ennen käyntiä."
Ala käymään vaikka Raision terkkarissa, jos se kerran mielestäsi on laadukkaampi. - Anonyymi
Monia näkökulmia on, aivan.
- Anonyymi
ero on vain siinä, että jos valitset eri paikkakunnan missä asut, niin omalääkäripalvelua sinulla ei ole. huono asia kun miltei aina on eri lääkäri. siksipä ei kannata terveyskeskusta vaihtaa, jos on löytänyt hyvän omalääkärin.
- Anonyymi
Tuskin suomesta löytyy parempaa terveykeskusta mitä naantali on.Joudun paljon käyttämään tkn palveluja eilenkin kaksi kertaa,apua sain.Myös Merimaskun terveys asema on käytettävissäni.Henkilökunta on ystävällistä ja osaava. KIITOS
- Anonyymi
Eräs vanhus sidottiin tuoliin kiinni . Hän oli liikkuva ihminen. Hän liikkui paljon ulkona kotona ollessaan. Terveyskeskuksessa ei saanut kävellä käytävällä. Annettiin rauhoittavia niin ettei päässyt enää vuoteestaan Kuoli muutaman kuukauden kuluttua. Että sellaista hoitoa.
- Anonyymi
Naantalin tk:ssa kovin kirjava joukko lääkäreitä. Henkilökohtaisesti annan kiitosta nuorelle naislääkärille, joka pelasti henkeni. Normaalin tk-lääkärini estyneenä ollessa ohjauduin tämän nuoren lääkärille, joka paljasti epäilynsä syövästä ja määräsi jatkotutkimuksiin. Syöpä oli todennäköisesti muhinut jo useita vuosia, mutta tehokkaan sädehoidon ansiosta tilanne on toiveikas.
Tämä nuori naislääkäri sai minut ensi kertaa kokemaan, että tulen nähdyksi terveyskeskuksessa.
Valitettavasti tämä taidokas nuori lääkäri siirtyi koululääkäriksi. Tai koululaisten onneksi. Toivottavasti tulee kesäksi taas terveyskeskukseen muidenkin iloksi. Itse olen TYKSin aktiivisessa seurannassa. - Anonyymi
Terveyskeskuksessa nyt oma sisäänkäynti ”hengitystieoireisille”. Varauloskäynti Tuulensuunkadun puolella. Vaatii ensin soittoa päivystykseen sisäänkäynti-ohjeistusta varten
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1966118Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1585679BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2474247- 2333579
Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1293395Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j473321Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1273224HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok212966Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai102492Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2022086