Näillä sivuilla Rakkaus ei oo koskaan

Voittanu. Häviö on ainoa vaihtoehto.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tai kuolema. Hih Hihhii............

Äänestä

Elämä on muualla. Ulkoiluakin.

Äänestä
  • Ulkoilehan vainottuna. Miltäs tuntuisi?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ulkoilehan vainottuna. Miltäs tuntuisi?

    Todella kauhealta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ulkoilehan vainottuna. Miltäs tuntuisi?

    Kuka tai ketkä sinua vainoavat?

    Äänestä

Unista on turha inistä, mutta kammottava uni oli itselläni tuollainen, saunomiseen liittyvä: uusi kiuas ja sitten en pystynyt vaikuttamaan siihen mitenkään unessa jokin kuljetti itseäni kohti sitä kuumaa kiuasta, en pystynyt pysäyttämään sitä etenemistä, silloin heräsin unesta ja potkaisin jotain telinettäkin että: en halua törmätä tuohon kuumaan kiukaaseen.

Äänestä
  • ... tuollainen uni aiheuttaa jo paniikinkin jos ei voi vaikuttaa vaan itse menee kohti erittäin kuumaa saunan kiuasta, ei voi vaikuttaa mitenkään.... en siltikään luokittelisi painajaisuneksi, mutta pelottavaahan tuollainen on vähän.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ... tuollainen uni aiheuttaa jo paniikinkin jos ei voi vaikuttaa vaan itse menee kohti erittäin kuumaa saunan kiuasta, ei voi vaikuttaa mitenkään.... en siltikään luokittelisi painajaisuneksi, mutta pelottavaahan tuollainen on vähän.

    ... tuollainenkin on jo aika paha painajaisuni, mutta voitte keskustella että mikähän oikein paha uni olisi sitten, olisiko se sellainen jossa poikakaveri omistaa toyotan vai minkälainen.

    Äänestä

  • Kuuma kiuas kuvasi helvettiä Jumala kutsuu sinua. Voi olla että rupeat näkemään rankempia unia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuuma kiuas kuvasi helvettiä Jumala kutsuu sinua. Voi olla että rupeat näkemään rankempia unia.

    Pelastumaton ihminen joutuu kadotuksessa kuoltuaan. Se saattoi lievänä versiona olla Jumalan kutsumus uni.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pelastumaton ihminen joutuu kadotuksessa kuoltuaan. Se saattoi lievänä versiona olla Jumalan kutsumus uni.

    Voi tarkoittaa muutakin, kuten jotain pitäisi tehdä elämässä ensin vielä kuten parantaa ihmisiä.... mutta eräs juttu itselläni on ajateltavissa, no nyt ajattelin että olisi mukavaa tytöille sanoa että parantavat itseä ja sitten on mukava painaa pää pehmeään tyynyyn, voi tulla joistain tytöistä mukavia unikuvia sitten nukkuessa.

    Eräs järkyttävä järkyttävä juttu, en viitsi kertoa, pelottaa jo itseänikin kun on sellainen valkoisten supervaltaan liittyviä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voittanu. Häviö on ainoa vaihtoehto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu