Ostetaan rukiin siemeniä jossa torajyvä.

Kouluun tiedetunnille.

Mistä niitä saisi?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kävistö muut siemenet?

Äänestä
  • Mullakin olisi siemeniä kaksi pussillista!

    Äänestä

Olisko maanviljelijältä?

Äänestä

Kysy persuilta heissä niitä on.

Äänestä
  • Multa saa jytkyt siemenet, toimitustapa on neuvoteltavissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Multa saa jytkyt siemenet, toimitustapa on neuvoteltavissa.

    Ei kiinnosta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei kiinnosta

    Olisin voinut sulle siemenet heittää ja sinun ei olisi tarvinnut muuta kuin katsella!

    Äänestä

Mulla on kylän suurin siementykki!

Äänestä

Sukevalaiset diilaa

Äänestä

Käsittääkseni tämä lysergidihapon dietyyli­amidi on teillä puparissa hyvin saatavilla ympäri vuorokauden.

Äänestä

Luomuviljelijältä voisit kysyä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kouluun tiedetunnille.

Mistä niitä saisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu