Paperiteollisuuden lakko alkoi viikko sitten maanantaina, tavoittena Sipilän hallituksen kiky tuntien poistaminen, tästä lakosta teollisuus kiittää, puuttuva tuotanto on voitu korvata tehtailla ulkomailla, ylituotantoa on paperista ja tehtaita on ajettava alas, nyt se tapahtuu suomesta..
SUOMEN TYPERIN LAKKO LOPPUMASSA..
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Punikit m nyt lakkoilee vaikka mummun aluspaidasta. 6 minuuttia päivässäkin riittää heille, kuin sillä nyt 1500 minuutin päivään jotain vaikusta olisi.
on se niin kaunista katsoa,
kun maalaisliiton fasistista tukipummia,
vituttaa oikein syrämmen pohojasta,
johan se uskonnollinen johtajanne,
kaivo 6miljardia duunarin taskusta,
riipi leivän lasten suusta...
Paperitollot ovat ylipalkattuja. Ei ole ihme että kilpailukyky kärsii. Mokomat koulua käymättömät nostavat yli 5000 euron kuukausipalkkaa.
Ministerien ja kansanedustajien kannattaisi nousta lakkoon, ja pankinjohtajien, tuomarien sekä erikoislääkärien. Hehän ovat samalla palkkatasolla kuin nämä lakkoilevat paperidunarit.
Kuka tätä myllyä pyörittää, Rinnekö ?
TAKAPIRU
Samaa mieltä hjalliksen kanssa Suomen TURHIN LAKKO
Samaa mieltä, Hjallis on TURHA UKKO.
Paperitollot on suuri joukko turhaa väkeä. Menkööt Kiinaan työn hakuun. Kyllä niin simppelin työn teko pitäisi onnistua 2500 euron kuukausipalkalla.