Raamatun siteeraaminen, sen sisältöön viittaaminen, sen kommentointi ja sen kanssa samaa mieltä oleminen on Suomen lain vastaista ja syyllistyy rikokseen.
Valtakunnansyyttäjän lopullinen päätös
9
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hengitä nyt hyvä ihminen sentään välillä. Syyttäjä höpöttää ihan vapaasti ja oikein luvan kanssa. Tuomarit ovat sitten niitä, jotka julistavat tuomion. Ja Jumala Itse on Se, joka pitää Ylimmän Oikeuden Tuomarina Loppupuheenvuoron.
- Anonyymi
Jumalat ovat ihmisten keksimiä mielikuvitusolentoja eivätkä kykene mitään oikeutta jakamaan
"Raamatun siteeraaminen, sen sisältöön viittaaminen, sen kommentointi ja sen kanssa samaa mieltä oleminen on Suomen lain vastaista ja syyllistyy rikokseen."
Samalla perusteella ei sitten saa siteerata myöskään lakikirjaa, eikä viitata siihen, eikä olla sen kanssa samaa mieltä.- Anonyymi
Suomen laki on hieman eri asia kuin paimentolaisten aivopieremä satukirja mielikuvitusolennoista.
Mainittakoon samalla, että Adressit.com sivulla on nimien keräys adressiin, jossa vaaditaan valtakunnansyyttäjän asettamista syytteeseen uskonnonvapautta koskevan lain rikkomisesta.
- Anonyymi
Uskonnonvapaus antaa sinulle oikeuden palvoa mitä jumalia haluat tai olla palvomatta. Se ei anna sinulle oikeutta syrjiä taikka solvata muita ihmisiä. Räsäseltä tämä pääsi unohtumaan.
- Anonyymi
Uskonnonvapaus tai Raamattu eivät anna rikoksenteko-oikeutta. Rikosten ja syntien perusteleminen Raamatun avulla on bibliolatriaa, joka on yksi idolatrian muoto.
Raamatussa ei sitä paitsi puhuta mitään homoista ja lesboista, toisin kuin ihmistä ja Jumalaa vihaavat fundamentalistit kuvittelevat.
Väärät tulkinnat ovat vääriä tulkintoja.
- Anonyymi
Kiitos tiedosta, käyn allekirjoittamassa.
- Anonyymi
Nyt kun valtakunnansyyttäjä on päässyt vauhtiin niin voisiko hän ystävällisesti asettaa syytteeseen kaikki lapsia pahoinpitelevät ympärileikkauksen harrastajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 945482
- 564201
- 462466
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s282258Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161835- 151494
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹331342Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗201158- 221058
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest431051