Se vain ei nouse ilman Väyrystä se

Keskustan kannatus.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eipä taida auttaa sekään.
SLA ylen ohjelmassa todisti HS toimittajan
huomaaman asian viime vaaleista:
Omat eivät äänestäneet koska protestoivat
PM.ä.
- Asiassa on vain toinenkin puoli
ennen v15 vaaleja kampanjoitiin jopa risteilyllä
isänmaan puolesta; "Suomi nousuun"
Sipilä aloitti nostamisen ja onnistui.
Vaan eipä kelvannut, siltarumpupolitiikkaa
olisi pitänyt harjoittaa.

Äänestä
  • Keskustan vuoden 2015 vaalislogan oli "Suomi kuntoon". Noususta ei siinä kampanjassa ollut mitään mainintaa. Suomen kuntoon panemisesta kepu teki laivaristeilylle ja tupailtoihinsa repäisevän biisinkin:

    https://www.youtube.com/watch?v=lUFIyyVfwI0

    Äänestä

Väyrynen tuo uusia tuulia keskustaan ja ihmiskunnalle! Varsinkin nuori samaistuu helposti Väyrysen uusiin linjoihin aluepolitiikan paluusta ja keskittymisen pysäyttämisestä. Kaikki haluaa back to 60th ja YYA ja pilateraaliseen neuvostokauppaan! Väyrynen estää ilmastomuutoksen turpeella ja Ladoilla!

Äänestä
  • Onko niitä Ladoja enää ja väykkähän ajoi Saabeilla kymmeniä vuosia

    Äänestä

Nouseeko Väyrysellä enää mikään ilman pilleriä. Nuorenahan Paavo oli kovakin puristelemaan etenkin lentoemäntiä.

Äänestä
  • Ei kuulemma auta terva turve eikä Väyrynen

    Äänestä

Ekana Pate laittaisi Kurvisen takarivimieheksi, näin kenttäväki supattelee, samoin Kärnälle Pate toisi hatullisen sitä ihteään, alappas pistellä, siitä se uskottavuus rupeaa kasvamaan.

Äänestä

Tänään kyselytunnilla kiinnitin yhteen asiaan huomiota, kun joko li tai Sanna puhui rahoituksesta/raha määristä, Kulmuni ilme oli hyvin hämmentynyt ja pää painui pöydän paperien suuntaan, ihan näytti siltä, että kuuli vasta ensimmäisen kerran näistä luvuista.

Äänestä

Kyllä kepun kannatuksen lasku johtuu ihan puolueen nykylinjasta ei uskalleta luopua turpeesta eikä uskalleta korottaa dieselin hintaa eikä mitään muutakaan ympäristön kannalta tärkeää suojelua pelätään persuja. Ei nykynuoret äänestä noin vanhoillista puoluetta ne persutkin on vanhojen höperöiden ukkojen puolue mikä kuolee ennen pitkään sukupuuttoon.

Äänestä

Keskusta tekee "siniset" kun autioittaa syrjäkylät.

Äänestä

Keskustan tulee luopua turpeesta ,dieselin verotuista ja kettujen tarhauksista niin puolueen kannatus lähtee kasvuun etenkin nuorten keskuudessa kyllä ne muutamat maatalon isäntien äänet on sama minne ne menee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Keskustan kannatus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu