ole reilusti transvestiitti äläkä peittele taipumustasi
Ei siinä mitään epänormaalia ole.Homot ja lesbotkin on nykyään hyväksytty normaaleina
Käytä Jonne reilusti hametta
5
910
Vastaukset
- valistaja1
on sellainen mies, joka on hetero, mutta käyttäytyy kuin homoseksuaali. Jonne on kyllä seksuaalisesti hetero, mutta käyttäytyy kuin homo, eli siis Jonne on metroseksuaali.
- tarkoita
...ennen kaikkea sitä että kiinnittää huomiota ulkonäköönsä ja huolehtii siitä. Miks se on heti homostelua. Olkoon Jonne rauhassa mikä on, ja sehän on.
- sama
tarkoita kirjoitti:
...ennen kaikkea sitä että kiinnittää huomiota ulkonäköönsä ja huolehtii siitä. Miks se on heti homostelua. Olkoon Jonne rauhassa mikä on, ja sehän on.
...kiinnittää huomiota ja herättää huomiota. Ja sekoittelee/rikkoo rajoja ja perinteisiä käsityksiä mm sukupuolesta. Ei se oo niin että "käyttäytyy kuin homo". Eiköhän homojakin ole ihan yhtä monenlaisia ja -näköisiä ja -oloisia kuin heteroitakin. Mä ainakin tunnen monia.
- .............
ehehehehe:DDDD no aivan... voisin hyvin kuvitella ihQJonnen korkkareissa ja minihameessa ja vieläkin teinit juoksee perässä niin ah ihanan jonnen perään.
- Denier
Mun mielestä pukeutuminen naisellisesti on vain
yksi osa Jonnen imagoa esiintymisessään. Vaikka
en panisikaan vastaan hänen transvestisuuttaan-
kaan. Ihan söpö kaveri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21615Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1051560- 141403
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211048- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2826Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29807Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770