Näin viime yönä unen, joka jäi mietityttämään. Näen harvoin unia, enkä niihin yleensä reagoi pahemmin, mutta tämä herätti kummastusta. Olin talossa 3 muun naisen kanssa. Olimme jollain tasolla jotain kilpailijoita, tai ehkä jossain BB tyyppisessä jutussa mukana. No sillä ei väliä, mutta minä sain palkinnoksi mennä suihkuun, kun muut kolme naista pääsivät ulkoilemaan. Menin suihkuun ja lypsäsin samalla rinnoistani maitoa. (Imetän 6kk ikäistä vauvaani, joten tämä varmasti siitä :D) Mutta yhtäkkiä oikealla puolellani oleva ovi aukesi nopeasti ja sisään astui suuri viikatemies. Uni loppui siihen, kun viikatemies tuli eteeni ja ehdin mielessäni miettiä lähdenkö juoksuun. Mitähän tämä voisi tarkoittaa?
Unen tulkinta
1
130
Vastaukset
Mainitsit olevasi vast'ikään syntyneen vauvan äiti, joten oletettavasti se on johtanut myös tämän unen syntymiseen.
Olit unessasi talossa kolmen muun naisen kanssa. Et kerro olivatko he sinulle tuttuja vai eivät, joten teemme oletuksen ettei heidän tuttuudellaan ole merkitystä.
Olitte kilpailijoita, joten unen teemana on jollain tavalla kilpailu muiden naisten kanssa jostakin.
Sait palkinnoksi mennä suihkuun, kun puolestaan muut pääsivät ulkoilemaan. En tiedä miten sinä suhtaudut suihkussa käymiseen, mutta ainakin minulla on käsitys, että suihkukomennus tarkoittaa joutumista pois pelistä (kilpailuasetelma huomioiden).
Suihkussa huomasit viikatemiehen olevan läsnä kun lypsit maitoa rinnoistasi, eli imetit.
Sanoisin, että mielessäsi oli kilpailuasetelma muiden naisten kanssa, josta sinut on lapsesi vuoksi komennettu syrjään. Viikatemies on vain korostaa käsitystä siitä, että koet jonkin osan entisestä elämästäsi taikka toiveistasi kuolleen.
Kiitos unesi jakamisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on857681- 777660
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1666089Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist554996En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204179Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53910- 383642
- 313557
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..273495Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1043252