elyseellä ihmiset vain istuu ja möllöttää hissukseen?Päädyn fanikatsomo herää ajoittain henkiin,mutta simahtaa kuitenkin hetken päästä.yleisöä yritetään sytyttää mukaan kaiuttimista soitettavalla kannustuksella.maalin syntyessä kohahdetaan,mutta sitten kuuleekin taas pelaajien ja tuomareiden puheet yläparvelle asti..Paitsi jos vierasjoukkue on järjestänyt fanimatkan tietenkin.
Miksi
lätkänero
3363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Elysee areena on niin suuri,ettei siellä kuulu yksittäisten kannattajien huudot kuin huutajan ympärille.. Ei esim.ylhäältä alas tai toisin päin. Kun Rinkelimäessä on 5000 katsojaa,se on täynnä,Elysee areenalla on sama määrä hajallaan istuvia kannattajia,joiden ääni häviää isoon halliin. Eilisessä pelissä saimme katsoa ja kuulla HPK:n fanikatsomon esityksiä. Pleksi hakattiin rikki eikä kannustus niin kova ollut,koska ekan erän jälkeen suurin osa oli kaljalla..
...olemme jo saaneet niin paljon suomenmestaruuksia ja hunajaa että emme syty mistään puolivälieristä tai välieristä.
tämä on fakta!
Turkulaisuus (abolaisuus) on tylsistymisen lievin ja ainoa muoto, joka esiintyy maantieteellisesti rajoitetulla alueessa. Se ilmenee juuri siten, että potilas keskittyy elämässään pääosin haisemiseen ja ainoastaan aika-ajoin herää ympäröivään todellisuuteen huutamalla "KUI".