Hammashoito Porissa.

Etuhampaasta lohkesi palanen.
Hammaslääkäriin olisi päässyt maaliskuussa.
Viikon kuluttua olisi voitu laittaa väliaikainen paikka.
Hampaassa ei ole kipua niin hoitoon ei pääse.
Aikaisemmin ei voitu ottaa edes jonottamaan hammaslääkäriin pääsyä.
Sanottiin ettei aikaa voida antaa kun on niin paljon ruuhkaa.
Ainoa vaihtoehto on yksityinen lääkäri.
Hammas on pakko laittaa kuntoon heti ettei tule isompaa vahinkoa.
6279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Turussa pääsin samana päivänä hoitoon, kun aamulla soitin. Etuhampaasta irtosi vanha paikka. Pitää pyytää akuuttiaika, ei sinne kiireettömän hoidon jonoon. Sano, että särkee ja vihloo.

Äänestä

Jos hammas hajoaa niin pääsee yleensä samalla tunnilla päivystävälle keskushammashoitolassa, puuvillassa. Minä luulin että pitää odottaa päiviä tai viikkoja mutta käskettiin heti sinne päivystykseen. Siellä oli silloin joku Virolainen Anna Ilves niminen hammaslääkäri ja teki homman heti ja hyvin.

Äänestä

Kävin hammaslääkärissä.Yksityinen hammaslääkäri.
Hammas kerralla kuntoon mutta lasku oli 136€.(ap).

Äänestä

Minun hampaani korjasi Irma Kissa ja hinat 20 e.

Äänestä
  • Hammashoitola M.J Kiventaka takaa parhaat paikat Säveltäjänkadulla Keikyässä. Harvat on huvit.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hammashoitola M.J Kiventaka takaa parhaat paikat Säveltäjänkadulla Keikyässä. Harvat on huvit.

    Ei se ole Kiventaka vaan Oventaka. Ruotsalaisella Å:lla niingo Åpenthedörren vai miten se saksaksi bruukatan sanno. Häpihäpi

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Etuhampaasta lohkesi palanen.
Hammaslääkäriin olisi päässyt maaliskuussa.
Viikon kuluttua olisi voitu laittaa väliaikainen paikka.
Hampaassa ei ole kipua niin hoitoon ei pääse.
Aikaisemmin ei voitu ottaa edes jonottamaan hammaslääkäriin pääsyä.
Sanottiin ettei aikaa voida antaa kun on niin paljon ruuhkaa.
Ainoa vaihtoehto on yksityinen lääkäri.
Hammas on pakko laittaa kuntoon heti ettei tule isompaa vahinkoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu