Hyundai 120 halpa

yritin tänään myydä hyundai 120 11/2017 eli 2 vuotista ajettu 26700km huolto oli tammikuussa maksoi 420e kamux tarjosi jopa 7000e ja uutena oli 15300e.
15240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei mitään järkeä ostaa uutta autoa.

Oli merkki ja malli mikä tahansa.

Tuossakin on ollut todella kalliita vuosia ja paremman auton saa muutamalla tonnilla.

Katselisin enemmin 8000 eur setelinippua olohuoneen pöydällä tai oikeastaan isompaa summaa, 10 000eur nippua 50eur ja 100 seteleinä

Äänestä

ihminen tekee usein huonoja päätöksiä autoon olen ollu tyytyväinen ajtelin ostaa max 3000e auton mutta jatkan hyundailla käyttöarvo on enenmän kun 7000e mutta autoala voi nyt huonosti.kaikilla liian isot varastot mutta jos auton hinta puolittaa 2 vuodessa niin jotain on pielessä.

Äänestä

Hyundai 120:stä ei ole.

Äänestä

Nuo ekat tarjoukset on aina ihan peestä. Hintapyynnöt näyttää olevan 10000-13000 välillä..
Sama kun koitat antaa vanhan vaihdossa, niin eka tarjous vanhasta on aina surkea (koittavat ns. kepillä jäätä).
Pikkasella väännöllä kyllä paranee tarjous.
Itse tuossa piruuttani kokeilin vuoden vanhan Konan vaihtoa toiseen merkkiin. Tarjos Konasta 18000 (itse maksoin 24000), no en tehnyt kauppoja kun ihan tosissani en ollut kaupoilla :)
Sanotaan, että uutta autoa ei kannata ostaa, joka on periaatteessa ihan tosi. Mutta jos kukaan ei osta uutta, niin tuleeko ulkomailta riittävästi käytettyjä suomen tarpeisiin ;)
Itse arvostan pitkää tehdastakuuta ja mielelläni maksan siitä "extraa", vanhat "romut" ja niihin menevät rahat ja on nähty ;)

Äänestä
  • "Itse arvostan pitkää tehdastakuuta ja mielelläni maksan siitä "extraa", vanhat "romut" ja niihin menevät rahat ja on nähty "

    Silloin on parasta olla paalua pankissa. Jos ajaa 30t euron autolla 10tkm vuodessa, on taksilla halvempaa liikkua.

    Se arvonalennus, usein uudessa autossa, on niin tappava.

    Keskimääräinen suomalainen auto on 3500 euron arvoinen ja 12 vuoden ikäinen. Jos ostaa paljon tuota kalliimman ja/tai uudemman, on parasta olla itselleen hyvä perustelu että miksi ostaa sen.

    Äänestä

Mistäpäin auto löytyisi ja onko myynnissä jollain foorumilla ?

Äänestä

auto on oulussa Buu-815

Äänestä

oli eilen hyvä toyota myynissä huutonetissä tarjosin 2300e ave bensa 2006v. mut meni 3400e juhanauto jos olisin saannu kohtalaisen tarjouksen BUU-815 olisin Myynny tahdon 9000e. kamux tarjosi 7000e ja olisivat laittaneet 10900e hintalapun. mulla aina joskus välähtää. nyt on taas uusipäivä.ja nyt mennään tämänpäivän ajatuksilla. kiitos kysymyksistä.

Äänestä

eihän autoliike ikinä maksa mitään jos sinne yrittää myydä auton suoraan sen vaikutelman ainakin saa tuosta aloituksesta että vaihdosta ei ollut kysymys.

Äänestä

1) Persaukisen ei kannata ostaa uutta autoa.

2) Jos ostaa uuden auto sitä pitää pitkään, mielellään loppun asti jolloinka suhteellinen arvon lasku on pienempi tietää hyvin millä ajaa.

3) Autoliike on yritys, ei puaninen risti, he haluavat tehdä voittoa, ei hyväntekeväisyyttä.

4) hyundai 120 on varmaankin auto tulevaisuudesta, siksi alhainen tarjous

Äänestä

Vanhemman, vähän ajetun ja teknisesti loistokuntoisen käytetyn auton todellinen käyttöarvo saattaa olla moninkertainen sen vaihtoarvoon verrattuna.

Äänestä

Onko ihme jos 20v golfissa on laadukkaammin tehty sisusta, ergonomia, koko auto verrattuna hyundaisiin

Otat 2018 hyundain ja 4500eur 2007 V50 volvon ja mieluummin otat sen käytetyn 10 vuotiaan volvon.

Uusi hyuindai on kallis 15 000eur

Äänestä
  • Sehän riippuu mistä Hyundai mallista on kyse. Käyppä katsomassa vaikka Hyundai Genesistä tai Hyundai Equusta. Golffista ei voi puhua edes samana päivänä. Hyundailla on paljon laadukkaita malleja.

    Äänestä

jos volvon mittarissa 30000km en ota mutta jos toyotassa 259000km otan aven hintaan 2400e

Äänestä

jos ajan 10000km vuosi niin paras sijoutus on 2500-3500e ja mieluiten avensis 2006-2008vuoden nyt niin sanottu 7000e i20 qjettu 27000km jos olisin saannu asiallisen ostotarjouksen niin olisin myynny suoraan ja ostannu suoraan ei mitään vaihtoja . vaihtokaupat harvoin onnistuu mutta myyt esim savon autokeskus ostat huutokauppa.com minä olen ostannu savon autokeskuksesta monta autoa ei oo kun hyvää sanottavaa. nyt 11/2017 i120 on 7000e autoa 8 vuodenpäästä 2000e auto ajomäärä noin 100000km ei tää sen kummenpaa ole.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

yritin tänään myydä hyundai 120 11/2017 eli 2 vuotista ajettu 26700km huolto oli tammikuussa maksoi 420e kamux tarjosi jopa 7000e ja uutena oli 15300e.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu