Nyt kun muut ovat ottaneet osaksi maahanmuuton ja sen hallinnan, joka näkyy mm. ennätysmääränä palautuksissa , niin mitä Perussuomalaisilla on tarjottavana äänestäjilleen?
Tämä on mielenkiintoinen kysymys, nythän muut tekevät niitä töitä, joihin perussuomalaiset ovat profiloituneet ja sitä ovat mainostaneet. Mutta eivät itse siihen pystyneet.
Jääkö jäljelle muuta kuin persuilu nyt kun maahanmuutto on ratkaistu?
Mitä perussuomalaisista jää jäljelle?
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
"Jääkö jäljelle muuta kuin persuilu"
Eipä jää jäljelle nuista muuta. Sammuvat, hiipuvat ja sitten katoavat.
Ja se on hyvä se. Aihe näyttää olevan sen verran vaikea, että jää persuilta vastaukset ja inttäminen vähiin. Onhan se noloa kun muut hoitivat leipälajin, eli maahanmuton nenän edestä.
- Anonyymi
On se hyvä että landlaardi osaa hokea persua, ettei pääse unohtumaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se hyvä että landlaardi osaa hokea persua, ettei pääse unohtumaan.
Valtion budjetista kehitysapuun ja kotouttamiseen menee vuosittain 1,5 miljardia sosiaalituki miljardit siihen päälle. Poliisin toimintaan 800 miljoonaa vuodessa. Tämä on se ARVOPOHJA.
Roy Beck - World Poverty, Immigration and Gumballs
- Anonyymi
Yhteiskuntavastainen RÄKSYTYS!
- Anonyymi
Ketkä muut?
Ei olemassaolevan lain noudattaminen pitäisi olla puolueista kiinni - Anonyymi
Maahanmuuttohan ei ole edes alkanut vielä, ja mitään ei ole ratkaistu. Ainoastaan se, että hallituspuolueet haluavat lisää maahanmuuttoa. Joten, hiukan taitaa olla assholella taas hakusessa jutut.
- Anonyymi
Onko vasurit jo ihan sekaisin maahanmuuton kanssa.
Eivät enää tiedä pitääkö miitä olla lisää vai vähemmän.
Onneksi osaavat hokea persua vailla mitään älyä ;DDDDD - Anonyymi
landlord kirjoitti:
Onko työperäinen maahanmuutto haittamaahanmuuttoa?
Siinä mielessä kyllä, mitä nyt ollaan hakemassa, halpatyövoimaa. Sen voisi katsoa olevan haittamaahanmuuttoa suomalaisen työvoiman kannalta.
- Anonyymi
Jäähän persuille vielä se lasten vainoaminen ja polttopullot! Ja se Mynämäen teloittaja.
- Anonyymi
Missä kuplassa te elätte? Tuleeko ihan uutena uutisena teille jos sanon että hallitushan päinvastoin kaavailee ulkomaisen työvoiman lisäämistä suomeen! Lisäksi Ohisalo unelmoi siitä että Suomeen saataisiin satoja "orpoja lapsia" Kreikan leireiltä!
Oletteko nyt jo alistuneet häviäjän kohtaloon kun aivan totuuden vastaisia asioita tänne kirjoittelette, voi, voi...- Anonyymi
Vihervasemmistolaisuus on järkyttävää, ja surullisinta, meidän veronmaksajien piikkiin, sillä tunnettu tosiasiahan on, että valtaosa vihervasemmistoa kannattavista ei maksa veroja, vaan elää tuilla ja korvauksilla. Muuten ei tuollaista rahanpolttolinjaa luulisi kenenkään haluavat, jos rahaa ei saisi seinästä, tai verotettua rikkailta. Kuitenkin juuri tavalliset pieni- ja keskistuloiset - eläkeläiset maksavat kaikki laskut, joilla halpatyövoima työnantajille sitten maksetaan.
Anonyymi kirjoitti:
Vihervasemmistolaisuus on järkyttävää, ja surullisinta, meidän veronmaksajien piikkiin, sillä tunnettu tosiasiahan on, että valtaosa vihervasemmistoa kannattavista ei maksa veroja, vaan elää tuilla ja korvauksilla. Muuten ei tuollaista rahanpolttolinjaa luulisi kenenkään haluavat, jos rahaa ei saisi seinästä, tai verotettua rikkailta. Kuitenkin juuri tavalliset pieni- ja keskistuloiset - eläkeläiset maksavat kaikki laskut, joilla halpatyövoima työnantajille sitten maksetaan.
"että valtaosa vihervasemmistoa kannattavista ei maksa veroja, vaan elää tuilla ja korvauksilla."
- onko näyttöä asiasta vai maalitatko?
" Kuitenkin juuri tavalliset pieni- ja keskistuloiset - eläkeläiset maksavat kaikki laskut, joilla halpatyövoima työnantajille sitten maksetaan."
- Käy se kertomassa Supercellissä. Taitaa Paananen maksaa yksin ansiotuloveroa enemmän kuin työssäkäyvät persut yhteensä :)- Anonyymi
landlord kirjoitti:
"että valtaosa vihervasemmistoa kannattavista ei maksa veroja, vaan elää tuilla ja korvauksilla."
- onko näyttöä asiasta vai maalitatko?
" Kuitenkin juuri tavalliset pieni- ja keskistuloiset - eläkeläiset maksavat kaikki laskut, joilla halpatyövoima työnantajille sitten maksetaan."
- Käy se kertomassa Supercellissä. Taitaa Paananen maksaa yksin ansiotuloveroa enemmän kuin työssäkäyvät persut yhteensä :)Kuvitteletko asshole olevasi Paanasen kaveri ? 🤣
Onko sulla samanlainen huppari, niin tunnet yhteyttä Paanaseen ja Paanasen veroihin 🤣
Paananen ja Supercell maksavat juuri sen verran veroja suomeen, kuin katsovat aiheelliseksi, eikä se ole mikään hyväntekijän temppu.
Olen muuten asiasta myös Paanasen kanssa keskustellut, eikä vastannut tai ottanut kantaa tuohon väitteeseen, eikä myöskään mitä niille huippuosaajille tapahtuu kun hän ei heitä enää tarvitse. Oletko sinä keskustellut aiheesta Paanasen kanssa ? Yleensäkään oletko keskutellut Paanasen kanssa. Jos et, niin pidä turpasi kiinni Paanasesta ja Paanasen veroista.
- Anonyymi
Ei mitään.
- Anonyymi
landlord kirjoitti:
Paras vastaus kaikista
Vain yksinkertaiselle assholelle.
- Anonyymi
Kivekset.
- Anonyymi
Tynkkysen videot
joita pärsulauma yhdessä uhriutuneena
toisiaan miehukkaasti puristaen
toisistaan turvapaikkaa hakien
katsovat aamusta iltaan
illasta aamuun
odottaen häntä
joka koskaan saapunut ei .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672535Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1872213Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1312132Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.472123Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331875Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1941587Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2211536Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171431Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261285Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva2031089